Як уникнути помилок під час пошуку роботи: поради Держслужби зайнятості

01.03.2021, 16:37
Як уникнути помилок під час пошуку роботи: поради Держслужби зайнятості - Фото
Фото: pixabay.com

Досить часто люди, які шукають роботу, недооцінюють важливість правильного написання резюме

У Державній службі зайнятості порадили українцям, як не допускати помилок під час пошуку роботи. Про це йдеться у повідомленні відомства.

Найпоширеніші помилки

Досить часто люди, які шукають роботу, недооцінюють важливість правильного написання резюме.

"Головний документ під час пошуку роботу – резюме, а це означає, що потрібно дуже відповідально поставитися до його написання. Уважно прочитайте вимоги роботодавця до кандидата на вакансію та перевірте, чи є такі "ключові слова" у вашому резюме. Якщо їх немає, але ви розбираєтеся в заявленій роботодавцем темі – просто перефразуйте інформацію", – повідомили у Держслужбі.

Також помилкою шукачів роботи є так званий пасивний пошук. Тобто людина розміщує резюме на сайтах, а потім чекає дзвінків. Така тактика пошуку роботи не досить дієва. Якщо просто сидіти та чекати, можна дуже довго залишатися без роботи.

Важливо також готуватися до співбесіди. Варто ознайомитися з інформацією про компанію та подумати, які питання можуть прозвучати на співбесіді. Головне – бути обізнаним, впевненим у собі та усміхатися.

Потрапляння на співбесіду – це ще не гарантія прийому на роботу. Роботодавець може запропонувати зробити тестове завдання, яке має підтвердити професійні здібності шукача роботи. До виконання цього завдання необхідно підходити серйозно. Таке завдання може допомогти людині зрозуміти, чи подобається їй цей напрямок подальшої трудової діяльності.

"Слід пам’ятати, що найкращий учитель – це досвід, він хоч і бере дорого, але й пояснює зрозуміло", – зазначають у Держслужбі зайнятості.

Де знайти інформацію щодо пошуку роботи

Пропозиції роботи оновлюються щодня на сайті Держслужби зайнятості www.dcz.gov.ua.

Інформацію щодо наявних вакансій також можна знайти у персональному (особистому) кабінеті безробітного. Такий кабінет можна створити на сайті цього відомства.

Його створення можливе лише за участі кар’єрного радника (це особа, яка допомагає безробітному та консультує його).

Скільки безробітних в Україні

На 1 січня 2021 року на обліку в Державній службі зайнятості перебувало 459 000 безробітних.

Серед них жінки становлять 56%, чоловіки – 44%.

Університетський диплом мають 49% шукачів роботи, 34% закінчили професійно-технічний навчальний заклад, а 17% – загальноосвітню школу.

За віковими групами переважають безробітні 45-55 років (40%), молодь до 35 років (30%), люди 35-44 років (29%).

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит в банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з усіма комісіями та супутніми витратами.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі