Як фізособі-підприємцю отримати гроші на дітей віком до 10 років

05.05.2020, 15:08
Як фізособі-підприємцю отримати гроші на дітей віком до 10 років - Фото

Фінансову допомогу на дітей виплачуватимуть у травні і червні

Під час карантину та протягом місяця після нього фізичні особи-підприємці (ФОП) можуть отримати щомісячну фінансову допомогу на дітей віком до 6 років у розмірі 1779 грн, а віком 6-10 років - 2218 грн. Про це йдеться у постанові уряду “Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми”.

Гроші виплатять ФОПам I та II груп оподаткування, якщо вони не мають боргів зі сплати єдиного внеску на обов’язкове державне соцстрахування (ЄСВ) за 2019 рік.

Оформити соцдопомогу за допомогою електронного цифрового підпису можна на сайті Мінсоцполітики. Для цього треба заповнити спеціальну форму на порталі e-services.msp.gov.ua, зазначають у Центрі громадського моніторингу та контролю.

Також можна звернутися до управління соцзахисту населення. Документи подають в електронному чи паперовому вигляді. Потрібні свідоцтва про народження дітей до 10 років та довідка з пенсійного фонду про сплату ЄСВ за формою ОК-7. ФОПу-іноземцю знадобиться документ про право на проживання в Україні; опікуну - документ про встановлення опіки. При подачі документів в електронному вигляді на копії треба накласти кваліфікований електронний підпис.

Допомога не поширюється на родини, які отримують послугу “муніципальна няня”.

  • Кабмін виділив 1,6 млрд грн з фонду боротьби з COVID-19 для виплати допомоги на дітей ФОПів, які вимушено не працюють через карантин.
  • Верховна Рада має намір звільнити ФОПів від сплати ЄСВ за травень. Депутати прийняли за основу відповідний законопроєкт.
Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі