Як безкоштовно отримати виписку з реєстру платників єдиного податку: роз'яснення

22.12.2020, 15:06
Як безкоштовно отримати виписку з реєстру платників єдиного податку: роз
Фото: depositphotos.com

Право на безкоштовне отримання витягу з реєстру платників єдиного податку передбачається нормами Податкового кодексу

Платники єдиного податку можуть безоплатно отримати у контролюючому органі за місцем податкової адреси витяг з реєстру платників єдиного податку. Відповідне роз'яснення надали у головному управлінні Державної податкової служби у Києві.

Як надається витяг

Право на безкоштовне отримання витягу надане платникам єдиного податку відповідно до пункту 299.9 ст 299 Податкового кодексу.

Форма запиту про отримання витягу з реєстру платників єдиного податку затверджена наказом Міністерства фінансів №308 від 16 липня 2019 року.

Після заповнення форми витяг мають надати не пізніше одного робочого дня з дня надходження запиту (а для суб'єктів господарювання, які подали заяву щодо переходу на спрощену систему оподаткування – двох робочих днів з дня надходження запиту).

Витяг діє до внесення змін у реєстр.

Що таке єдиний податок

Єдиний податок сплачують суб’єкти господарської діяльності, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування.

Він планувався та був єдиним відрахуванням, передбаченим у рамках спрощеної системи оподаткування, та поєднував у собі відрахування до місцевого податкового бюджету, Пенсійного фонду та Фонду соціального страхування.

Наразі єдиний податок сплачується тільки до місцевого бюджету, а решта відрахувань включені до єдиного соціального внеску.

З 1 січня 2012 року єдиний податок перестав бути фіксованим відрахуванням. Тепер він визначається у відсотковому співвідношенні та залежить від групи платника єдиного податку.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит на особисті цілі в банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з усіма комісіями та супутніми витратами.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі