Уряд виділив додатково майже 3 млрд грн на допомогу по безробіттю

11.06.2020, 11:09
Уряд виділив додатково майже 3 млрд грн на допомогу по безробіттю  - Фото
Ілюстративне фото: Єлизавета Сергієнко/прес-центр НБУ

Через карантин кількість безробітних збільшується

Уряд надав Фонду страхування на випадок безробіття додаткові 2,97 млрд грн, повертати які буде не потрібно. Це рішення ухвалив Кабмін 10 червня, повідомляє прес-служба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

“Уряд робить всі можливі дії, щоб зберегти робочі місця. Але реальність така, що карантинні заходи негативно впливають на ринок праці і кількість безробітних збільшується. Для того, щоб люди отримували допомогу своєчасно і в тому обсязі, який передбачено законом, сьогоднішнє рішення Уряду про додаткове фінансування є вкрай важливим”, - підкреслив очільник Мінекономіки Ігор Петрашко

Допомога по безробіттю призначається за особистою заявою безробітного звичайно з восьмого дня його реєстрації у центрі зайнятості, а в період карантину - вже з першого дня. Її розмір залежить від страхового стажу, суми отриманої раніше заробітної плати та причини звільнення. Виплачується допомога не рідше двох разів на місяць, але за згодою безробітного це може бути й раз на місяць. 

Загальний період виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів протягом двох років з моменту її призначення. Ці дні можуть йти поспіль або у вигляді окремих періодів. Для осіб передпенсійного віку ліміт становить 720 днів упродовж двох років.

Оформити допомогу по безробіттю можна онлайн, скориставшись порталом “Дія”:

- авторизуватись у кабінеті користувача за допомогою електронного підпису, Bank ID чи Mobile ID;

- заповнити онлайн-анкету, щоб дізнатися необхідний перелік документів;

- отримати електронною поштою чи на телефон підтвердження статусу безробітного та призначення допомоги по безробіттю, або аргументовану відмову, або повідомлення про необхідність доопрацювання документів.

Після закінчення карантину буде змінено час розгляду заяви, а також з’явиться функціонал для прямого діалогу співробітника служби зайнятості та користувача з метою пошуку роботи, зауважують на урядовому порталі.

  • 17 квітня мінімальний розмір допомоги по безробіттю було збільшено до 1000 грн на час дії карантину.
  • 27 квітня Кабмін виділив 6 млрд грн на виплату допомоги по безробіттю.
  • На 6 травня за період карантину безробітним виплатили майже 2,3 млрд грн - Держслужба зайнятості.
  • На 26 травня за даними Держслужби зайнятості кількість безробітних в Україні перевищила пів мільйона.

 

 

 

 

 

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі