Кабмін виділив 36 млрд грн з Фонду боротьби з COVID-19. На що їх витратять

12.06.2020, 19:03
Кабмін виділив 36 млрд грн з Фонду боротьби з COVID-19. На що їх витратять - Фото
Ілюстративне фото: pixabay.com

Уряд вирішив витратити більше ніж половину бюджету Фонду боротьби з COVID-19 на соціальні виплати

Кабінет міністрів виділив 35,8 млрд грн з Фонду боротьби з COVID-19 та спрямував їх на різні соціальні виплати. Про це під час онлайн-дискусії повідомив перший заступник міністра фінансів Денис Улютін.

Він нагадав, що у квітні уряд схвалив внесення змін до держбюджету на поточний рік для створення Фонду боротьби з коронавірусом, обсяг якого склав близько 65 млрд грн. До бюджету також внесли додаткові витрати: майже 30 млрд грн на виплату пенсій та 15,8 млрд грн на доплати й придбання засобів захисту медпрацівникам. 

10 червня Кабмін вирішив додатково профінансувати соціальні статті бюджету,  виділивши на них з Фонду майже 36 млрд грн. Ці кошти планують витратити на виплату державної соціальної допомоги та по безробіттю (майже 9 млрд грн), підтримку дітей фізичних осіб-підприємців (1,6 млрд грн), охорону здоров'я (3 млрд грн) та оплату лікарняних (2,2 млрд грн). 

Посадовець підкреслив, що після завершення карантину проведуть аудит використаних коштів.

  • 24 березня прем’єр-міністр Денис Шмигаль анонсував створення Стабілізаційного фонду на 200 млрд грн для підтримки пенсіонерів та тих, хто через кризу втратив роботу.
  • 13 квітня у Кабміні повідомили, що після внесених змін до держбюджету Стабілізаційний фонд боротьби з коронавірусом отримає 64,7 млрд грн. Ці кошти витратять на виплати медикам, закупівлю медичних товарів та послуг, а також на допомогу постраждалим від COVID-19.

 

 

 

 

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі