Кабмін затвердив нові умови призначення субсидій: що зміниться

19.05.2021, 16:28
Кабмін затвердив нові умови призначення субсидій: що зміниться - Фото
Фото: pixabay.com

Внесені зміни передбачають можливість перепризначення субсидій на наступні періоди без звернення громадян та подання відповідної заяви

Кабінет Міністрів на засіданні 19 травня збільшив до 100 000 грн максимально допустиму суму депозиту, наявність якого дозволятиме вкладнику отримувати субсидію. Про це йдеться у повідомленні уряду.

"Ми збільшуємо розмір депозиту, який впливає на те, чи буде отримана субсидія, чи не буде…Претендувати на субсидію (віднині) можна, маючи на депозиті до 100 000 гривень", – зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Якою до цього була гранична сума депозиту для отримання субсидії

З 1 травня 2021 року почали діяти нові умови надання субсидій. Вони передбачали, що субсидія не призначається, якщо будь-хто зі складу домогосподарства має на депозитному рахунку (чи рахунках) кошти, загальна сума яких перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня року призначення субсидії.

Тобто максимально допустимою була сума депозиту 2 270 × 25 = 56 750 грн.

Які ще умови надання субсидій змінив уряд

Внесені зміни передбачають можливість перепризначення субсидій на наступні періоди без подання відповідної заяви. Тобто відбуватиметься автоматичне перепризначення субсидій більшості домогосподарств (у разі відсутності критеріїв, за яких субсидія не призначається).

Це означає, що призначення субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували таку допомогу в опалювальному сезоні 2020-2021 років, здійснюватиметься без звернення громадян.

"Постанова Кабміну дозволить призначити субсидію на наступний період для понад 2,5 млн домогосподарств автоматично, без особистого звернення. І тільки 15% домогосподарств необхідно буде оновити документи для її отримання (це близько 460 000 домогосподарств)", – зазначають в уряді.

Крім того, зміни стосуватимуться призначення субсидій особам, які мають у власності декілька житлових об’єктів. Під час призначення субсидій та аналізу майнового стану таких заявників не враховуватимуться житлові приміщення, які перебувають у спільній або сумісній власності, а також приміщення, що знаходяться в сільській місцевості.

"Якщо ви власник 3-4 квартир у Києві, то субсидія вам не призначатиметься. Але якщо у вас є квартира в місті й будинок у селі, то це не завадить вам отримати допомогу. Так само, якщо у вас є ще одне житло на правах спільної власності з іншими людьми", – пояснив голова уряду.

Також не враховуватимуться доходи заявників, отримані від розміщення депозитів (нараховані відсотки).

Прем’єр-міністр додав, що раніше питання щодо призначення субсидій в окремих (нестандартних) випадках розглядали спеціальні комісії, а тепер їх розглядатимуть органи соціального захисту населення. Це дасть можливість утричі (з 30 до 10 днів) скоротити терміни розгляду заяв.

Норми цієї постанови уряду застосовуватимуться з 1 травня 2021 року.

Для чого переглядаються умови надання субсидій

За даними Мінсоцполітики, у ході проведення верифікації (перевірки) одержувачів субсидій з'ясувалося, що нерідко після оформлення такої допомоги деякі одержувачі здійснюють придбання дорогих товарів, цінностей чи валюти.

"За (останні) 12 місяців 830 одержувачів житлових субсидій придбали валюту на суму майже 140 млн грн. А програма житлових субсидій – це адресна підтримка вразливих громадян, а не підтримка тих, хто приховує свій справжній майновий стан та має тіньові доходи, не сплачуючи податків", – зазначила міністерка соцполітики Марина Лазебна.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі