Уряд хоче запровадити електронні трудові книжки та автоматично призначати пенсії

04.06.2020, 14:19
Уряд хоче запровадити електронні трудові книжки та автоматично призначати пенсії - Фото
Фото: ukurier.gov.ua

Відповідний законопроект було схвалено на засіданні уряду 3 червня

В Кабміні планують запровадити ведення електронних трудових книжок в реєстрі застрахованих осіб, а також автоматично призначати пенсії за віком, повідомляється на урядовому порталі.

Коли закон набере чинність, пенсію можна буде оформлювати через особистий електронний кабінет на порталі електронних послуг Пенсійного фонду, а трудові книжки у паперовій формі будуть замінені електронними аналогами. Паперовий оригінал трудової зберігатиметься у працівника – вносити будь-які відомості туди будуть виключно на його вимогу.

Такі зміни означатимуть «менше паперу, менше бюрократії, менше документообігу», зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Міністр соціальної політики Марина Лазебна наголосила, що через три місяці мають запрацювати «нові соціальні сервіси». Вона додала, що запропонований розмір пенсії при досягненні відповідного віку буде нараховуватись автоматично, але людина матиме змогу за необхідності внести уточнення до цих розрахунків. Планується, що реєстри застрахованих осіб будуть наповнюватись новою інформацією упродовж п’яти років.

  • 9 жовтня 2019 року уряд за ініціативою міністра Кабміну Дмитра Дубілета запустив в роботу законопроект про скасування обов’язковості трудових книжок.
  • 8 квітня цього року Кабмін затвердив автоматичне нарахування пенсій та соціальної допомоги у період карантину та наступних 30 днів.

 

 

 

 

 

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі