Кабмін планує виплачувати субсидії та соціальну допомогу лише готівкою

16.06.2020, 13:28
Кабмін планує виплачувати субсидії та соціальну допомогу лише готівкою  - Фото
Ілюстративне фото: Юлія Березовська/прес-центр НБУ

В уряді планують переглянути процес отримання субсидій та соціальних виплат

В уряді планують виплачувати житлові субсидії та соціальну допомогу тільки готівкою. Про це йдеться у Програмі діяльності Кабінету Міністрів, яка знаходиться на розгляді у Верховній Раді України. Як повідомив Дмитро Разумков, спікер Верховної Ради, в інтерв'ю виданню "Букви", документ планують розглянути в парламенті 18 червня.

Що пропонують змінити урядовці:

- житлові субсидії надаватимуться лише готівкою;

- українців з малозабезпечених сімей стимулюватимуть шукати роботу, у тому числі шляхом надання їм фінансової допомоги на відкриття власної справи.

В уряді планують, що запропоновані зміни сприятимуть справедливому розподілу соціальної допомоги.

Якого результату прагнуть досягти:

- умови надання субсидії будуть єдиними для всіх, а процедура їх призначення буде спрощена;

- близько 50% працездатних українців з малозабезпечених сімей знову отримають роботу або зможуть відкрити власну справу.

ДОВІДКАЖитлова субсидія - це допомога від держави, яка надається для оплати житлово-комунальних послуг. Право на її отримання має окрема людина або ціла родина, витрати якої на оплату житлово-комунальних послуг у середньому перевищують 15% щомісячного сукупного доходу. З 2018 року субсидія надається з місяця, наступного за тим, коли особа звернулась за субсидією. Субсидія встановлюється до завершення опалювального сезону, але не більше, ніж на 12 місяців.

Зараз згідно з Положенням про порядок призначення житлових субсидій житлова субсидія надається як у готівковій, так і у безготівковій формі. Якщо людина отримує субсидію готівкою, але хоче перевести її в безготівкову форму, слід звернутись із заявою до місцевого органу соціального захисту. В такому випадку порядок виплати зміниться вже з наступного місяця.

Крім того, якщо субсидія перевищує 5000 грн на місяць,то вона виплачується лише у безготівковій формі.

Субсидія може переказуватися на рахунок в Ощадбанку (у цьому випадку вона збільшиться на 0,7%, щоб покрити банківську комісію) або надаватися готівкою через відділення Укрпошти - за бажанням одержувача.

1 січня 2020 року українці отримали право переходити на готівкову форму виплату житлових субсидій будь-коли. Раніше дозволялося подавати заяву про перехід тільки до 15 жовтня поточного року.

У березні у Мінсоцполітики оголосили, що на період карантину одержувачі субсидій отримають ​​додаткову компенсацію оплати комунальних послуг.

Рекомендуємо прочитати: Мінфін визначив перелік банків для виплати зарплат бюджетникам, субсидій і пенсій

 

 

 

 

 

 

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі