Кабмін переглянув порядок нарахування відпускних

11.12.2020, 15:14
Кабмін переглянув порядок нарахування відпускних - Фото
Фото: depositphotos.com

Уряд вніс зміни до порядку нарахування відпускних та компенсації за невикористані дні відпочинку

Кабінет міністрів змінив порядок обчислення середньої заробітної плати, що застосовується при оплаті відпустки або компенсації за невикористані дні відпочинку. Про це йдеться у постанові уряду №1213 від 9 грудня.

Що змінилося

Уряд вніс зміни до своєї постанови №100 від 8 лютого 1995 року "Про затвердження порядку обчислення середньої заробітної плати".

Відтепер порядок обчислення середньої зарплати при оплаті відпустки поширюватиметься не тільки на найманих працівників підприємств і організацій, а й на фізичних осіб-підприємців, а також на найманих працівників ФОПів.

Змінений порядок стосуватиметься розрахунків відносно усіх видів відпусток, передбачених законодавством (раніше стосувався лише щорічної оплачуваної відпустки).

Також спрощено підхід при підвищенні посадових окладів (скасовано механізм коригування виплат).

Крім того, при розрахунках відпускних враховуватиметься зарплата, нарахована за час роботи у виборчих комісіях, винагороди, виплачені державним виконавцям, премії та інші виплати.

Як здійснюється розрахунок суми відпускних

Нарахування відпускних здійснюється шляхом ділення сумарного заробітку найманої особи за останні перед наданням відпустки 12 місяців (або за менший відпрацьований період, з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, в якому надається відпустка), на відповідну кількість календарних днів року чи меншого відпрацьованого періоду (за винятком святкових чи неробочих днів, встановлених законодавством). Одержаний результат перемножується на кількість календарних днів відпустки.

Які виплати раніше враховувалися при розрахунку відпускних

До внесення вищезазначених змін при розрахунку відпускних враховувалися:

-   основна заробітна плата;

-   доплати і надбавки (за надурочну роботу та роботу в нічний час; суміщення професій і посад; високі досягнення в праці; за умови праці; за інтенсивність праці; керівництво бригадою, вислугу років та інші);

-  виробничі премії та премії за економію конкретних видів палива, електроенергії і теплової енергії;

-  винагороди за підсумками річної роботи та вислугу років;

- допомога у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит у банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі