Кабмін хоче розкрити рахунки всіх українців. У НБУ пояснили, чому це погана ідея

23.11.2020, 14:53
Кабмін хоче розкрити рахунки всіх українців. У НБУ пояснили, чому це погана ідея - Фото
Фото: depositphotos.com

У Національному банку виступили проти урядового законопроєкту, який передбачає створення єдиного реєстру рахунків фізосіб та юросіб

Національний банк пропонує профільному комітету Верховної Ради не підтримувати урядовий законопроєкт №4135, який передбачає створення єдиного реєстру рахунків фізосіб і юросіб та індивідуальних банківських сейфів. Про це йдеться у повідомленні НБУ.

Про що законопроєкт

Проєкт закону №4135 "Про засади державної антикорупційної політики на 2020-2024 роки" передбачає затвердження Антикорупційної стратегії на період до 2024 року. Документ містить опис проблем у сфері боротьби з корупцією та перелік заходів для їх вирішення.

Серед іншого пропонується створити єдиний реєстр рахунків фізосіб та юросіб, а також індивідуальних банківських сейфів.

Доступ до такого реєстру пропонується надати правоохоронним та контролюючим органам.

5 листопада Верховна Рада ухвалила законопроєкт №4135 у першому читанні.

Чому Нацбанк проти

У Національному банку вважають, що запропонований у проєкті закону спосіб отримання правоохоронними та контролюючими органами інформації, яка становить банківську таємницю, фактично означатиме нівелювання інституту такої таємниці.

"Як наслідок, це може призвести до погіршення стану захисту приватної інформації та зниження довіри до банківської системи", – зазначається у повідомленні регулятора.

Підстави та порядок розкриття банківської таємниці на вимогу правоохоронних та контролюючих органів вже визначені законом "Про банки і банківську діяльність".

Національний банк запропонував депутатам під час доопрацювання законопроєкту №4135 до другого читання виключити положення про створення такого реєстру рахунків.

Коли у Раді зареєстрували цей законопроєкт

Урядовий проєкт закону №4135 був зареєстрований у парламенті 21 вересня. За його ухвалення у першому читанні 5 листопада проголосували 320 депутатів при мінімально необхідних 226. Тоді ж депутати підтримали скорочення термінів підготовки законопроєкту до другого читання.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит у банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі