"Жити нормально та не залазити у борги". Що турбувало українців у червні – опитування

06.07.2020, 10:39
"Жити нормально та не залазити у борги". Що турбувало українців у червні – опитування - Фото
Ілюстративне фото: pixabay.com

Брак грошей, війна та корупція – агентство Info Sapiens назвало проблеми, що хвилювали українців у червні

За даними щомісячного опитування Info Sapiens, 42% українців у червні непокоїлись через нестачу грошей, ще майже 40% хвилювалися через військове протистояння на сході країни. На третьому місці опинилися проблеми з корупцією і хабарництвом посадовців.

Під час опитування респондентам запропонували обрати зі списку три питання, що хвилювали їх найбільше. З'ясувалося, що у червні жителям України найчастіше бракувало коштів, "щоб жити нормально й не залазити у борги" – цей варіант обрали 41,8% опитаних (у березні аналогічний показник становив 31%). Брак грошей вперше став головною проблемою українців з 2014 року, зазначають у Info Sapiens.

Нестача грошей найбільше турбувала мешканців сходу та центру України, при цьому чим старшим був вік респондентів, тим актуальнішим було це питання. А от стурбованість безробіттям з віком опитаних, навпаки, знижувалася.

На другому місці опинилася проблема  військового протистояння на сході країни – у червні кількість тих, для кого ця проблема була важливою, зросла з 34,9% до 39,7%. А от корупція та хабарництво серед виборних та посадових осіб вже менше турбує українців – цей варіант для себе обрали 32,9% опитаних, тоді як у березні їх кількість становила 6,9%.

Українців також непокоїть:

- інфляція, нестабільний курс гривні та зростання цін – 32,5% респондентів;

- безробіття і низький рівень медичного обслуговування – 28,7% і 28,4% відповідно;

- байдужість влади до проблем простих громадян – 27,4%;

- криза державного управління і відсутність порядку у країні – 23,2%.

Найменше (10% і менше) українців хвилювала злочинність, незадовільна робота правоохоронних органів та ЖКГ, забруднення навколишнього середовища, наркоманія і алкоголізм.

що непокоїло українців на карантині

Люди до 29 років більше переймалися проблемами наркоманії, алкоголізму та екології, а українці віком від 50 років – низьким рівнем медичного обслуговування.

Незважаючи на спалах епідемії коронавірусу, стурбованість низьким рівнем медичного обслуговування залишилася практично незмінною в порівнянні з березневим опитуванням. А ось рівень злочинності у порівнянні з березнем знизився. На думку аналітиків Info Sapiens, це може означати, що карантин не призвів до зростання побутової злочинності.

  • У березні індекс споживчих настроїв знизився на 8,9 пунктів у порівнянні з лютим, досягнувши позначки у 73 пункти – Info Sapiens.

Рекомендуємо прочитати: Споживчі настрої українців дещо покращилися, проте ситуація гірша, ніж рік тому

 

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі