Одержувачів субсидій перевірятимуть активніше. Кого можуть позбавити допомоги

25.08.2020, 17:07
Одержувачів субсидій перевірятимуть активніше. Кого можуть позбавити допомоги - Фото
Фото: depositphotos.com

У Мінсоцполітики розповіли, кого з отримувачів субсидій можуть позбавити допомоги

Міністерство соціальної політики проведе додаткові перевірки правомірності отримання субсидій українцями. Про це повідомив радник міністра соціальної політики Микола Шамбір в ефірі телеканалу 1+1.

За результатами перевірок деяким українцям можуть припинити виплати субсидій. Тих, хто навмисне подав неправдиву інформацію, можуть зобов'язати повернути отримані кошти.

"Якщо людина приховала будь-які документи або подала неправильні документи, вона повинна буде повернути (отриману субсидію). Подаючи декларацію, "забути" про свої доходи ... це не дуже правомірна дія. Інше питання  — якщо помилився працівник системи соціального захисту. Тоді людину не позбавлять субсидії", — сказав Шамбір.

За його словами, перевірки правомірності отримання субсидій проводилися і раніше, проте зараз вони будуть більш активними.

"Перевірки проводяться постійно і контроль за правильністю призначення субсидій здійснюється постійно. Зараз ми проводимо додаткові перевірки, підключаємо механізм верифікації, коли перевіряються і дані податкової служби ... Тобто зараз ми проведемо більш широку перевірку одержувачів субсидій", — зазначив радник міністра.

Він підтвердив, що зараз субсидія враховується в доходах сім'ї при нарахуванні інших соціальних виплат.

"Наразі субсидія виплачується в грошовій формі. Тобто це теж дохід людини. З цього доходу людина оплачує комунальні послуги", — сказав чиновник.

  • У липні уряд ухвалив постанову №632, яка передбачає, що при нарахуванні державної соцдопомоги субсидія враховується при розрахунку сукупного доходу сім'ї разом з зарплатою, пенсією та стипендією.

  • У середині серпня в Мінсоцполітики повідомили про те, що в липні субсидії на оплату житлово-комунальних послуг в Україні отримали 2,934 млн домогосподарств, що на 1,5% більше, ніж у червні (2,892 млн домогосподарств).

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі