Більшість українців вважає, що біоідентифікація швидша та зручніша, ніж пароль, - Visa

08.05.2020, 17:39
Більшість українців вважає, що біоідентифікація швидша та зручніша, ніж пароль, - Visa - Фото
Иллюстративное фото: pixabay.com

Кожен восьмий опитаний використовує один і той самий пароль для всіх своїх акаунтів

Унікальний пароль для кожного окремого акаунту використовують лише 34% людей. Про це свідчить дослідження Fabrizio Ward для Visa, проведене в Україні в січні 2020 року. 54% учасників дослідження має кілька різних, але не унікальних паролів, а 12% (кожен восьмий) використовує один і той самий пароль для всіх своїх акаунтів.

Складнощі із запам’ятовуванням - це основна причина, чому багато людей користується однією й тією ж комбінацією для входу до різних акаунтів, що підвищує ризик зламу шахраями. Кожен третій учасник опитування в Україні зазначив, що періодично забуває свій пароль.

У світі набуває популярності біометрична ідентифікація через високу захищеність та зручність. 67% опитаних українців вважають, що біометрія – це швидше, ніж пароль, а 71% - що це простіше, ніж пароль. Схожі результати показує опитування Visa в США: дві третини респондентів вважають біометричні дані простішими та швидшими у використанні порівняно з традиційним паролем.

З усіх способів ідентифікації користувачі в Україні вважають найбільш надійними:

  • Відбиток пальця – 89%

  • Сканування сітківки – 87%

  • Одноразовий пароль – 83%

  • Сканування малюнку вен – 78%

  • Сканування обличчя – 73%

Учасники дослідження в Україні щонайменше один раз використовували біометрію для ідентифікації. Найчастіше – відбитки пальців (66% – щонайменше один раз, 36% – регулярно). 13% регулярно використовували розпізнавання обличчя, а 27% –  голосу.

«Ми прогнозуємо, що платіжна індустрія може відмовитися від паролів за п’ять років та перейти до біометрії чи технологій доступу з використанням фізичних атрибутів - відбитки пальців, розпізнавання обличчя тощо», – коментує Віра Платонова, старший віце-президент Visa в країнах СНД і Південно-Східної Європи. 

Біометрія позбавляє людину необхідності запам’ятовувати чи записувати численні паролі. І водночас це безпечно: навіть якщо телефон чи платіжну карту вкрадуть, ними ніхто не зможе скористатися. Тому учасники дослідження переконані, що найближчим часом ця технологія буде затребуваною. Потреба у швидкій і простій аутентифікації зростатиме паралельно з обсягом цифрових продуктів і послуг.  

  • Платіжна система Visa представила програму Visa Secure, що забезпечує більш надійний захист від шахрайства, дозволяє зробити оплату зручнішою для власників карт і збільшити кількість завершених покупок. 

  • Ліміт оплати для безконтактних карток (з PayPass) Visa без аутентифікації власника збільшили з 1000 до 1500 грн. Це дозволить споживачам сплачувати до 1500 грн в один дотик.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі