Іпотека під 7%. У Мінфіні розповіли про умови кредитування

28.01.2021, 11:00
Іпотека під 7%. У Мінфіні розповіли про умови кредитування - Фото
Фото: depositphotos.com

Іпотека під рекордно низькі 7% стане доступною з березня

У Міністерстві фінансів розповіли, коли почне працювати програма іпотечного кредитування під 7% річних, про запуск якої 27 січня повідомили в Офісі президента. Відповідні роз'яснення надав заступник міністра фінансів Юрій Драганчук в ефірі телеканалу ICTV.

Передбачається, що програма почне працювати у березні.

"Іпотека під рекордно низькі 7% стала реальністю. Вже в березні цього року вона буде доступною", – зазначили у Мінфіні.

Умови участі

Отримати такі кредити зможуть громадяни віком до 70 років (на момент погашення кредиту).

За цією програмою можна буде придбати лише житло, збудоване в період з 2015 року. Також кредит під 7% річних українці зможуть отримати на будівництво власного будинку.

Є обмеження щодо площі житла, яке можна придбати в іпотеку на таких умовах: на родину з двох осіб це може бути квартира площею не більше 50 кв м (+ додаткові 20 кв м на кожного наступного члена сім'ї).

Вартість такого житла не має перевищувати 2 млн грн.

Найближчим часом у Мінфіні обіцяють назвати банки, в яких можна буде взяти іпотечні кредити на таких умовах.

За словами Юрія Драганчука, програма розрахована у першу чергу на поліпшення житлових умов мешканців гуртожитків, аварійних будинків, а також умов проживання молодих сімей, внутрішньо переміщених осіб, а також громадян, дохід яких не перевищує 10-кратного розміру середньомісячної зарплати у відповідному регіоні.

Механізм здешевлення іпотеки

На засіданні 27 січня Кабінет міністрів ухвалив постанову "Деякі питання забезпечення функціонування Фонду розвитку підприємництва з метою здешевлення вартості іпотечних кредитів".

Цей документ передбачає, що Фонд розвитку підприємництва здійснює компенсацію відсоткової ставки до рівня 7% річних за іпотечними кредитами, що надаються позичальникам на придбання житла, з метою здешевлення вартості таких кредитів.

Компенсацію відсотків Фонд надає позичальникам, які отримали іпотеку у національній валюті в тому чи іншому банку.

Як повідомлялося на офіційному сайті президента України, йдеться про поширення на іпотеку програми доступних кредитів для бізнесу 5-7-9%.

"Програма зі здешевлення вартості іпотечних кредитів запрацює в межах програми "Доступні кредити 5-7-9%". Завдяки цьому іпотека стане доступнішою й родини, які потребують поліпшення житлових умов, зокрема молоді сім’ї, зможуть придбати нове помешкання", – зазначали в Офісі президента.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі