Посткарантинний бум. Іпотечний ринок України відновлюється після кризи

30.09.2020, 17:05
Посткарантинний бум. Іпотечний ринок України відновлюється після кризи - Фото
Фото: depositphotos.com

Обсяг ринку іпотечних кредитів за останні два місяці збільшився майже вдвічі

Ринок іпотечного кредитування відновлюється після значного скорочення у перші два місяці карантину. Про це повідомив заступник начальника управління аналізу системних ризиків департаменту фінансової стабільності НБУ Микола Остролуцький під час круглого столу "Перспективи ринку іпотечного кредитування", проведеного "Фінансовим клубом".

"У перші два карантинних місяці у нас дуже сильно впали обсяги нових (іпотечних) кредитів – майже вдвічі. І якщо середньомісячний обсяг видачі минулого року становив 220 млн грн, то у першому півріччі цього року було 169 млн грн. За останні два місяці обсяги виросли: в одному місяці було близько 400 млн грн, а в другому – 353 млн грн ", – зазначив Остролуцький.

За його словами, зараз сім банків забезпечують 97% обсягу нових іпотечних кредитів. На початку нинішнього року на ці сім банків припадало 60% нових іпотечних кредитів.

У той же час багато банків, які раніше активно займалися іпотекою, зараз або зменшують свої портфелі, або не нарощують їх.

"Старі гравці не виходять на цей ринок і схоже не збираються виходити", – сказав представник НБУ.

Найбільш активні на ринку сім банків істотно знижують відсоткові іпотечні ставки.

Якщо не враховувати пролонговані іпотечні кредити, ставки за якими переглянули, то на початок 2020 року середньозважена відсоткова іпотечна ставка становила 19% річних, а зараз – 13% річних.

Частка державних банків на ринку іпотечного кредитування зросла з 40% на початок року до 53%. При цьому всі держбанки збільшили обсяг видачі нових кредитів та знизили ставки.

Серед найбільш активних банків на іпотечному ринку – Глобус, Ощадбанк, Кредобанк, Укргазбанк, ПриватБанк, Кристалбанк, Правекс-банк.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі