Інвестиції в первинний ринок нерухомості. Як перевірити надійність забудовника

20.10.2020, 16:33
Інвестиції в первинний ринок нерухомості. Як перевірити надійність забудовника - Фото
Фото: depositphotos.com

Щоб не залишитися без житла і без грошей, перед інвестуванням коштів у новобудову варто перевірити надійність забудовника

У Міністерстві юстиції порадили українцям, як перевірити надійність забудовника перед тим, як інвестувати кошти у будівництво житла. Відповідні поради надала заступниця міністра юстиції Ольга Оніщук в ефірі телеканалу 1+1.

"Існують відкриті ресурси, якими може скористатися кожний інвестор перед тим, як вкладати кошти", – зазначила вона.

Насамперед потрібно перевірити забудовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (usr.minjust.gov.ua/content/free-search), завдяки чому можна:

- переконатися, що такий забудовник дійсно існує;

- дізнатися, хто є засновником та директором компанії-забудовника;

- дізнатися про рік створення компанії, розмір її статутного капіталу, види діяльності.

На сайті "Судова влада України" (court.gov.ua/fair) можна дізнатися, чи не перебуває компанія-забудовник у процесі банкрутства.

На сайті Державної архітектурно-будівельної інспекції (https://dabi.gov.ua/) розміщений реєстр дозвільних документів, де можна знайти інформацію про те, чи є дозвіл на будівництво даного будинку та чи не скасували такий дозвіл.

Також варто перевірити призначення земельної ділянки, на якій здійснюється будівництво. Це можна зробити на сайті map.land.gov.ua. Пошук ділянки здійснюється за населеним пунктом, координатами чи кадастровим номером.

Крім того, у державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, розміщеному на сайті Міністерства юстиції, потрібно перевірити, чи зареєстроване право на цю земельну ділянку за забудовником.

"Адже якщо (у забудовника) немає права на землю, на цій ділянці не може бути будівництва", – підкреслила Ольга Оніщук.

Нагадування ЛІГА.Money

Щоб обрати кредит (у тому числі на придбання нерухомості), варто скористатися допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Це дасть змогу порівняти реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі