Інвестиції і нові фінансові інструменти. Фінансисти і регулятори обговорили перспективи

25.11.2020, 14:41
Інвестиції і нові фінансові інструменти. Фінансисти і регулятори обговорили перспективи - Фото
Панельна дискусія у ході зустрічі The Banking 50 (фото: The Banking 50)

В Україні з'являться нові фінансові інструменти та буде спрощено залучення інвестицій

20 листопада відбулася зустріч The Banking 50 by Kriek, де лідери фінансового та банківського ринку разом з регуляторами (НБУ та НКЦПФР) обговорили питання можливих змін на ринку інвестицій, а також перспективи розвитку нових фінансових інструментів. Проєкт ЛІГА.Money взяв участь у заході, представив унікальний для України інструмент порівняння кредитів та запропонував банкам приєднатись до прозорого представлення споживачам своїх кредитних продуктів.

Учасники обговорили можливі зміни у зв`язку із впровадженням ухваленого Верховною Радою у червні закону №738-IX про спрощення залучення інвестицій та нові фінансові інструменти.

Під час панельної дискусії перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова зазначила, що для активізації інвестицій фізичних та юридичних осіб важливими є три ключових моменти:

- прорахований ефект від інвестицій;

- інфраструктура для здійснення інвестицій (можливість та легкість входу/виходу з них);

- захист прав інвесторів.

Голова Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку Тимур Хромаєв зазначив у своїй презентації, що метою впровадження даного закону є визнання відповідності України вимогам до ринків капіталу ЄС. Він також представив основні чотири напрямки, зміни в яких передбачені цим законом:

  1. Фінансова інфраструктура.
  2. Фінансові посередники.
  3. Нові фінансові інструменти.
  4. Європейські правила гри.

Натисніть, щоб збільшити

зміни інфраструктури
 

фінансові посередники завтра

нові інструменти

європейські правила гри

Зміни, передбачені законом (Інфографіка: НКЦПФР)

За словами CEO Української енергетичної біржі Олексія Дубовського, запуск нових фінансових інструментів є актуальним і для сировинних ринків.

Під час панельної дискусії учасники торкнулися також теми захисту прав інвесторів у житловому будівництві. Перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова висловила занепокоєність тим, що на ринку будівництва житла нерідко фіксуються спроби створення фінансових пірамід. У подібних випадках фінансування зведення старих недобудованих об'єктів здійснюється за рахунок продажу майбутніх нових, або ж за рахунок залучення депозитів, а не коштів інвесторів будівництва. Прикладом такої піраміди вона назвала банк "Аркада".

"Що зробила "Аркада"? Вона пішла брати депозити, щоб за рахунок депозитів дофінансовувати те, що було недофінансовано за рахунок довірителів. Це почало набувати ознак фінансової піраміди", – сказала Рожкова.

Члени спільноти The Banking 50, засновники інвестиційної компанії INTELEVRAZ Юрій Дячук і Валентина Гречка відзначили, що аграрний сектор, нерухомість та інновації зараз є інвестиційно привабливими як для українського, так і для іноземного інвестора.

Тарас Висоцький, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, розповів про погляд на розвиток подій на ринку.

"Є два базових вектори, критичних для фінансового сектору, для інвесторів. Перший вже реалізується – активна приватизація об`єктів, пов'язаних з агросектором (спиртзаводи, елеватори державної форми власності). Ми бачимо що попит є. Будуть заходити інвестиції. Другий тренд розпочнеться з 1 липня 2021 року. Відкриється ринок сільгоспземель, він становитиме близько 1 млн гектарів в рік. Це мінімум від 2 млрд доларів. Збільшиться можливість і по заставі, і по фінансуванню, і по попиту удвічі з липня наступного року. Фінансовим установам треба готуватися і збільшувати свої ліміти, щоб задовольнити попит, який буде швидко виникати", – зазначив він.

The Banking 50 – це платформа, яка об`єднує лідерів фінансового та банківського ринку. У рамках The Banking 50 проводяться зустрічі членів бізнес-спільноти, професійні дискусії з регуляторами, фінансові та банківські форуми на щомісячній основі. Якщо вам цікаво приєднатися до спільноти, зробіть запит через сайт www.thebanking50.com.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі