Інтернет-торгівля. Чи зобов'язані продавці видавати покупцям чеки

08.04.2021, 14:20
Інтернет-торгівля. Чи зобов
Фото: depositphotos.com

Неотримання покупцями чеків позбавляє їх можливості відстоювати у подальшому свої права як споживача

Підприємці, що продають товари чи послуги в інтернеті, зобов'язані видавати покупцям розрахункові документи (чеки) у паперовому вигляді, або ж надсилати електронні розрахункові документи. Про це йдеться у роз'ясненні Державної податкової служби.

Звернення споживачів до податківців

У ДПС зазначають, що останнім часом почастішали звернення громадян, які замовляли чи купували товари в інтернеті. Суть звернень полягає у тому, що продавці товарів на своїх сайтах надають неправдиву інформацію про кількість, ціну, способи розрахунків та умови доставки товарів, чим порушують вимоги законодавства про захист прав споживачів.

Окрім того, продавці товарів у більшості випадків не виконують вимоги статті 3 закону "Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та не видають покупцям розрахункові документи (чеки) або ж видають документи, які не відповідають вимогам до чеків.

"Звертаємо увагу громадян-покупців на те, що продавці зобов’язані видавати розрахункові документи (чеки), а покупці мають право їх отримувати", – підкреслюють у ДПС.

Чому важливо отримувати чек

Неотримання покупцями чеків позбавляє їх можливості відстоювати у подальшому свої права як споживача, оскільки у них будуть відсутні будь-які документи, що підтверджують факт укладення угоди між покупцем і продавцем.

Тому фізичним особам-покупцям під час здійснення покупок в інтернеті потрібно вимагати у продавців видачі розрахункових документів (чеків) у паперовому вигляді, або ж надсилання електронних розрахункових документів.

Як регулюється використання інтернет-магазинами касових апаратів

Стаття 3 закону "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" передбачає, що інтернет-магазини, на рівні з офлайновими магазинами, зобов’язані використовувати реєстратори розрахункових операцій (касові апарати) під час розрахунків, які здійснюються готівкою або карткою.

При цьому інтернет-магазин зобов'язаний надати покупцеві фіскальний чек на повну суму проведеної операції.

З 1 серпня 2020 року підприємці отримали право у якості альтернативи традиційним касовим апаратам використовувати програмні РРО, в яких реалізований необхідний функціонал для отримання та реєстрації у ДПС електронних чеків.

Програмні РРО дозволяють надсилати чек покупцеві у sms-повідомленні, у месенджер або на e-mail.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит у банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з усіма комісіями та супутніми витратами.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі