Гривневі або валютні: як збільшилися вклади українців у банках

29.12.2020, 14:21
Гривневі або валютні: як збільшилися вклади українців у банках - Фото
Фото: pixabay.com

За листопад депозити фізичних осіб у банках-учасниках Фонду гарантування вкладів збільшилися на 7,33 млрд грн

Загальна сума вкладів фізичних осіб (у тому числі фізичних осіб-підприємців) у банках-учасниках Фонду гарантування вкладів на початок грудня склала 582,39 млрд грн, що на 7,33 млрд грн більше, ніж на початок листопада (575,06 млрд грн). Про це повідомляється на Facebook-сторінці ФГВФО.

Динаміка гривневих та валютних вкладів

Із загальної суми вкладів фізичних осіб на початок грудня вклади у національній валюті складали 335,60 млрд грн (+4,87 млрд грн за листопад), а в іноземній – 246,79 млрд грн (+2,46 млрд грн за листопад). Тобто приріст гривневих вкладів у листопаді був удвічі більшим, ніж валютних.

У Фонді нагадують, що при здійсненні виплат за вкладами в іноземній валюті вони перераховуються у гривню за офіційним курсом, встановленим Національним банком у день початку процедури виведення банку з ринку.

Вклади 98,0% вкладників у банках-учасниках Фонду не перевищують 200 000 грн, а тому повністю підпадають під гарантії Фонду. Їх загальна сума – 227,11 млрд грн.

Частка фізичних осіб-підприємців у структурі вкладників становить 3,2%, а сума їх вкладів на 1 грудня – 45,71 млрд грн (7,8% від загальної суми вкладів).

З 1 січня 2017 року вклади фізичних осіб-підприємців підпадають під гарантії ФГВФО.

Скільки банків є учасниками Фонду гарантування вкладів

На 1 грудня учасниками Фонду гарантування були 73 з 74 українських банків. Не є учасником Фонду лише державний Ощадбанк.

Однак на початку вересня нинішнього року Рада з фінансової стабільності схвалила входження Ощадбанку до Фонду гарантування вкладів у 2021 році.

Зараз депозити вкладників Ощадбанку гарантовані державою в повному обсязі незалежно від суми. Після приєднання до ФГВФО розмір гарантованої суми для нових вкладників складатиме 200 000 грн.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит у банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі