Держава відсьогодні регулює ціни на гречку, цукор та засоби дезінфекції

18.05.2020, 18:49
Держава відсьогодні регулює ціни на гречку, цукор та засоби дезінфекції - Фото
Фото: consumer.gov.ua.

Продавці повинні будуть повідомляти державі про підвищення цін на низку товарів

В Україні набула чинності постанова уряду № 341 про державне регулювання цін на низку товарів, що мають істотну соціальну значущість та протиепідемічне призначення. Держава регулюватиме ціни на гречку, цукор, борошно, вермішель, молоко, хліб, яйця категорії С1, курячі тушки, мінеральну воду, масло тощо.

Ще одна категорія - товари протиепідемічного призначення для запобігання поширенню COVID-19: низка ліків, антисептики та дезінфекційні засоби, засоби індивідуального захисту.

Продавець має повідомити Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів про намір підвищити ціну на 5% і більше. При підвищенні до 10% нову ціну зможуть застосувати через три дні, до 15% - через 14 днів, більше 15% - через 30 днів, пояснили у відомстві.

  • За квітень споживча інфляція сповільнилася до 2,1% в річному вимірі. Інфляцію стримували здешевлення енергоносіїв і недоступність деяких послуг, повідомили у Національному банку України.
  • Внаслідок пандемії коронавірусу в Україні кількість бідних збільшиться на 6,3 млн у найкращому випадку, на 9 млн - у найгіршому, прогнозують у UNICEF.
Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі