Гарантії за вкладами. Як отримати відшкодування фізособам-підприємцям: відео

30.10.2020, 16:23
Гарантії за вкладами. Як отримати відшкодування фізособам-підприємцям: відео - Фото
Фото: НБУ

Отримати відшкодування від Фонду гарантування можуть не лише вкладники-фізособи, а й ФОПи

З 2017 року Фонд гарантування вкладів виплачує відшкодування не лише вкладникам-фізичним особам, а й фізособам-підприємцям (ФОПам) у разі банкрутства банку. Про це повідомляється на Facebook-сторінці Фонду гарантування вкладів.

Нерідко у вкладників виникає питання: як у разі банкрутства банку, в якому фізособа має особистий рахунок, а також рахунок ФОП, відшкодовуватимуться кошти?

У Фонді гарантування зазначають, що граничний розмір відшкодування для однієї особи (у тому числі для ФОП) становить 200 000 грн, незалежно від кількості рахунків у одному банку.

Це означає, що у разі неплатоспроможності банку залишки коштів на усіх рахунках однієї особи (ФОП чи власні кошти) підсумовуються, після чого виплачується відшкодування не більше ніж 200 000 грн.

Наприклад, якщо вкладник мав на підприємницькому (ФОП) рахунку 170 000 грн, а на особистому картковому – 50 000 грн, то у разі, якщо банк визнають неплатоспроможним, Фонд гарантування відшкодує лише 200 000 грн.

Після ухвалення Нацбанком рішення про ліквідацію цього банку вкладник має право заявити про свої кредиторські вимоги до банку-банкрута ще на 20 000 грн, які залишилися невідшкодованими.

Вимоги фізосіб понад гарантовану суму (200 000 грн) відносяться до четвертої черги кредиторів. Вони погашаються за рахунок коштів, що надходять від продажу активів збанкрутілого банку. Погашення відбудеться після розрахунку з кредиторами цього банку першої, другої та третьої черг. 

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит у банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі