Ф'ючерс на курс гривні до долара: фондовий ринок оживає за рахунок нових інструментів

15.10.2020, 18:45
Ф
Фото: depositphotos.com

На фондовому ринку знов з’явилися ф'ючерси на курс гривні до долара

На українському фондовому ринку після дворічної перерви з серпня знов з’явилася можливість укладання ф'ючерсних контрактів на курс гривні до долара США; нині ринок перебуває у фазі підключення колишніх та нових учасників.

Про це йдеться у спільному повідомленні Української біржі та USAID.

Українська біржа за підтримки Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору" провела експертну дискусію "Ф'ючерс гривня-долар: інструмент заробітку та хеджування ризиків".

"Закон (№738-IX) відкрив нові можливості, і попереду ще велика робота з розвитку інфраструктури, зокрема створення повноцінного біржового холдингу", – зазначив член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Дмитро Тарабакін.

У дискусії також взяли участь: Володимир Кузьо, керівник напрямку розвитку небанківського фінансового ринку Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору"; Олексій Лупін, в.о. директора департаменту відкритих ринків Національного банку України; Олена Коробкова, виконавчий директор Незалежної асоціації банків України; Олексій Сухоруков, директор з розвитку Української біржі.

Зазначалося, що згаданий закон усунув низку юридичних ризиків, покращив умови використання таких фінансових інструментів, а також зробив їх цікавими для більш широкого кола професійних учасників ринку та їхніх клієнтів.

Ф'ючерс гривня-долар надає банкам, торгівцям та кінцевим інвесторам додаткові комерційні можливості, у тому числі дозволяє хеджувати (страхувати) валютні ризики.

Після ф’ючерса гривня-долар учасники ринку розраховують на появу нових подібних інструментів на зерно, нафту, інші валюти.

Валютний ф’ючерс – це договір на купівлю-продаж тієї чи іншої валюти у майбутньому, за яким продавець зобов'язаний буде продати, а покупець – купити певну кількість валюти в той чи інший день за курсом, встановленим на момент укладання угоди.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі