Мінус мільярд. Фонд соцстрахування оцінив втрати ЄСВ з початку року

05.06.2020, 15:52
Мінус мільярд. Фонд соцстрахування оцінив втрати ЄСВ з початку року - Фото
Ілюстративне фото: depositphotos.com

У Фонді таке зниження надходжень пов’язують з наслідками епідемії коронавірусу

За підсумками травня Фонд соціального страхування (ФСС) отримав на 423 млн грн єдиного соціального внеску (ЄСВ) менше від запланованого, а всього з початку цього року недоотримав ЄСВ на суму близько 1 млрд грн, повідомляє прес-служба Фонду.

Упродовж травня до бюджету ФСС замість планових 2,279 млрд грн ЄСВ надійшло 1,856 млрд грн, тобто на 18,6% менше. У Фонді це пов’язують з тим, що в країні через епідемію зменшилися зарплати й обсяги виробництва.

Загалом з початку року ФСС мав отримати 11,163 млрд грн, а фактично надійшло 10,066 млрд грн, що на 9,8% менше.

Надходження ЄСВ є основним джерелом доходів ФСС - з них фінансуються страхові виплати, матеріальне забезпечення та медико-соціальні послуги для застрахованих осіб, потерпілих на виробництві та їхніх родин.

ЄСВ ввели 1 січня  2011 року. Він замінив ряд інших обов’язкових соціальних внесків на страхування пенсії, від безробіття, тимчасової втрати працездатності, нещасного випадку на виробництві та професійних захворювань. Соціальний внесок не є податком, тому не йде до державного бюджету.

ЄСВ визначається у відсотках від мінімальної заробітної плати (наразі 4723 грн). У 2020 році його мінімальний розмір становить 22%, тобто 1039,06 грн.

Максимальна місячна величина бази для нарахування ЄСВ - 15 мінімальних заробітних плат (70 845 грн). Таким чином, максимально можливий ЄСВ дорівнює 15 585,90 грн.

  • 14 травня на екстреному засіданні правління ФСС вирішило звільнити керівника виконавчої дирекції Олену Думу через порушення нею законодавства про працю, соціальне страхування та інших нормативно-правових актів.
  • У травні Верховна Рада ухвалила закон, за яким фізичні особі-підприємці звільняються від сплати соціального внеску до кінця дії карантину.
  • 3 червня комітет Верховної Ради з питань бюджетної політики погодив надання ФСС 2,3 млрд грн з фонду боротьби з коронавірусом. Ця допомога буде надана після внесення відповідних змін до річного бюджету.

 

 

 

 

 

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі