Фонд соцстрахування спростив оплату лікарняних для хворих з діагнозом COVID-19

05.01.2021, 15:14
Фонд соцстрахування спростив оплату лікарняних для хворих з діагнозом COVID-19 - Фото
Фото: depositphotos.com

Фонд соцстрахування компенсує втрачений заробіток за весь час лікування, починаючи з шостого дня непрацездатності

Фонд соціального страхування спростив процедуру оплату лікарняних для осіб з підтвердженим діагнозом COVID-19 та тих, що знаходяться на самоізоляції під медичним наглядом. Про це йдеться у повідомленні Фонду.

Що саме спростили

Спрощення процедури полягає в тому, що лікарняні листки таких осіб не потребуватимуть погодження з завідуючим відділенням або лікарсько-консультативною комісією (ЛКК) для їх продовження на термін понад 10 днів.

Відповідні зміни внесено наказом Міністерства охорони здоров'я №2593 від 11 листопада 2020 року. Документ набув чинності 22 грудня.

Як Фонд соцстрахування фінансує виплати за лікарняними

Фонд соцстрахування компенсує застрахованим особам втрачений заробіток за весь час лікування або ізоляції від коронавірусної хвороби, починаючи з шостого дня непрацездатності (перші п’ять днів фінансує роботодавець).

З урахуванням нововведень, починаючи з 22 грудня та на період дії карантину, лікуючий лікар в амбулаторно-поліклінічних закладах може видавати листок непрацездатності (лікарняний) особисто і на строк, необхідний для лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою або завершення їх самоізоляції у відповідності до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.

Раніше продовження лікарняного листка від 10 до 30 днів проводилося лікуючим лікарем спільно із завідувачем відділення, а надалі – з лікарсько-консультативною комісією.

У Фонді соцстрахування зазначають, що внесені зміни спрощують процедуру та пришвидшують виплату допомоги з тимчасової втрати працездатності.

"Нововведення має на меті зменшити кількість контактів хворих із медичними працівниками при продовженні лікарняних листків", – йдеться у повідомленні.

Скільки Фонд соцстрахування виплатив за лікарняними

За 2020 рік Фонд соцстрахування виплатив застрахованим особам близько 11,7 млрд грн допомоги з тимчасової непрацездатності внаслідок захворювань або травм (у тому числі, у разі COVID-19 і самоізоляції під медичним наглядом).

Зокрема, на компенсацію втраченого за час ізоляції від COVID-19 заробітку Фонд направив близько 80 млн грн.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі