Фінансові піраміди. В Україні виявили ще кілька сумнівних проєктів

23.06.2021, 13:53
Фінансові піраміди. В Україні виявили ще кілька сумнівних проєктів - Фото
Фото: depositphotos.com

У Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку закликають громадян бути обачними та ретельно оцінювати ризики перед тим, як інвестувати кошти

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку розширила список сумнівних інвестиційних проєктів, виявлених в Україні. Про це йдеться у повідомленні регулятора.

"НКЦПФР отримала низку звернень від фізичних осіб, які втратили значні кошти, інвестовані в сумнівні фінансові проєкти. Також були отримані звернення від юридичних осіб з проханням перевірки діяльності низки сумнівних інвестиційних компаній", – зазначають у комісії.

Які проєкти регулятор додав до списку

До списку сумнівних інвестиційних проєктів НКЦПФР додала:

– NPBFX – https://www.npbfx.info/

– Gerchik&Co – https://gerchik.co/

– Want. Broker – https://i-want.broker/ru/

– GoldenStanley – https://goldenstanley.com/ru/

– KIEXO – https://ru.kiexo.com/

– TrustMacquarieCapital – https://trust-m-capital.com/.

Комісія звернулася до провайдерів з проханням заблокувати вебсторінки фіктивних інвестиційних проєктів, яким вони надають послуги хостингу.

У Нацкомісії закликають громадян бути обачними та ретельно оцінювати ризики перед тим, як інвестувати свої кошти.

Скільки всього сумнівних інвестиційних проєктів у списку НКЦПФР

З переліком сумнівних інвестиційних проєктів можна ознайомитись на офіційному сайті НКЦПФР у розділі "Захист прав інвесторів" за таким посиланням.

Загальна кількість проєктів, внесених до списку, – 70.

Про будь-які шахрайські дії на фінансовому ринку громадяни можуть повідомити, відправивши лист електронною поштою до НКЦПФР за адресою: [email protected]

Що таке скам-проєкти

До скам-проєктів (від англійського слова "sсam", що означає "афера" чи "шахрайство") відносяться проєкти, які пропонують послуги з інвестування (в цінні папери, ринок Forex чи інші інструменти), але мають на меті лише незаконне заволодіння коштами інвесторів.

У поодиноких випадках на початку реалізації такого проєкту інвесторам можуть повертати вкладені кошти, проте це радше виняток. У більшості випадків після отримання коштів від інвестора шахраї припиняють виходити з ним на зв'язок і зникають.

Відрізнити скам-проєкт можна за такими ознаками:

- часті технічні збої на сайті та зниження активності на ньому (усвідомлюючи швидке закриття проєкту, організатори дедалі менше уваги приділяють стабільній роботі сайту, новини на ньому з'являються рідше);

- виникають проблеми з отриманням грошей інвесторами;

- різко зростає обіцяна прибутковість;

- відбувається зміна сфери інвестування;

- ведеться активна рекламна кампанія для залучення коштів нових вкладників.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит у банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі