Фінансова піраміда. Кіберполіція викрила шахраїв: фото

25.02.2021, 17:28
Фінансова піраміда. Кіберполіція викрила шахраїв: фото - Фото
Фото: Національна поліція

Зловмисники пропонували громадянам інвестувати кошти в операції на міжнародних біржах

Співробітники кіберполіції припинили незаконну діяльність шахраїв, які створили фінансову піраміду, пропонуючи довірливим громадянам інвестувати кошти в операції на міжнародних біржах. Про це йдеться у повідомленні відомства.

Як діяли зловмисники

Шахрайську схему організували двоє мешканців Дніпра, 33 та 37 років. Фігуранти створили сайт, де пропонували заробіток на участі у фінансових операціях на міжнародних біржах.

Для роботи з потенційними клієнтами вони організували call-центр з мережевим обладнанням для здійснення прихованих дзвінків за допомогою IP-телефонії. До роботи залучили близько 15 операторів.

Однією з умов участі у фінансових операціях була сплата "інвестиційного внеску учасника". Вклади нібито розміщувалися на веб-гаманцях, однак насправді зараховувалися на підконтрольні рахунки зловмисників.

Для введення в оману інвесторів на сайті постійно оновлювалася інформація про нібито успішність фінансових операцій. Також клієнтам пропонувалося збільшити суму внеску для збільшення заробітку.

При спробі повернути вкладені гроші, а також відсотки від віртуальних операцій громадяни отримували відмову. В подальшому зловмисники блокували облікові записи інвесторів.

Таким чином фігуранти ошукали понад 100 осіб. Попередньо встановлена сума збитків сягає 1 млн грн.

За місцем розташування call-центру працівники поліції провели обшук. Вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони, мережеве обладнання.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу. Санкція статті передбачає до восьми років позбавлення волі. Слідчі дії тривають.

Куди можна звертатися особам, які стали жертвами шахраїв

Якщо людина стала жертвою шахраїв, їй необхідно звернутися до кіберполіції за номером 0 800 505 170 або за допомогою форми зворотного зв'язку на сайті: https://ticket.cyberpolice.gov.ua.

Також у розділі "контакти" на сайті відомства є номери телефонів регіональних підрозділів кіберполіції.

За тим самим номером телефону (0 800 505 170) можна дізнатися про стан розгляду поданого раніше електронного звернення чи отримати консультацію спеціаліста сервісної служби кіберполіції. З цією ж метою можна надіслати електронного листа на поштову скриньку: [email protected]

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит на особисті цілі в банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредиту з усіма комісіями та супутніми витратами.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі