Фіктивна онлайн-біржа. Шахраї обманули українців на 250 млн грн

16.07.2021, 17:45
Фіктивна онлайн-біржа. Шахраї обманули українців на 250 млн грн - Фото
Фото: pixabay.com

Зловмисники обіцяли довірливим громадянам дохідність 7% на день

Працівники кіберполіції знешкодили групу шахраїв, які пропонували українцям інвестувати на онлайн-біржі та ошукали громадян на 250 млн грн. Про це йдеться у повідомленні правоохоронців.

Як діяли зловмисники

Шахраї створили фіктивну онлайн-біржу і пропонували вкладникам отримувати 7% прибутку на день від інвестування у криптовалюту. Мінімальна сума вкладень становила 150 000 грн.

Сайт фіктивної онлайн-біржі був схожим на сайти всесвітньовідомих бірж, які займаються продажем криптовалют.

Фігуранти також мали так званих амбасадорів, які залучали нових інвесторів у проєкт.

Коли вкладники намагалися повернути свої гроші, організатори повідомляли, що така можливість відсутня, а в подальшому – блокували клієнтів.

У такий спосіб зловмисники привласнили понад 250 млн грн.

На території міста Черкаси та Хмельницької області працівники поліції провели сім санкціонованих обшуків у оселях фігурантів та в їхніх автівках. Вилучено мобільні телефони, комп’ютерну техніку, банківські картки, чорнові записи, гроші, а також зброю.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу. Санкція статті передбачає до восьми років позбавлення волі. Слідчі дії тривають.

Як розпізнати подібне шахрайство

Обіцянка надвисоких доходів у короткі терміни – типова ознака шахрайства.

Аби зменшити ризики інвестування у кишеню шахрая, необхідно:

- критично оцінювати ризики вкладень;

- запитувати у організаторів інвестпроєкту про ліценції та дозволи, як працює проєкт, за рахунок чого отримує доходи. Звичайно, шахрай знайде, що сказати, але його відповідь не матиме жодної конкретики;

- пам’ятати, що не завжди можна довіряти відгукам на сайті інвестиційного проєкту;

- перевіряти сумнівний сайт, номер телефону або банківську картку на сайті кіберполіції в розділі "Stop Fraud" за посиланням: https://cyberpolice.gov.ua/stopfraud/.

Куди можна звертатися особам, які стали жертвами шахраїв

Якщо людина стала жертвою шахраїв, їй необхідно звернутися до кіберполіції за номером 0 800 505 170 або за допомогою форми зворотного зв'язку на сайті: https://ticket.cyberpolice.gov.ua.

Також у розділі "контакти" на сайті відомства є номери телефонів регіональних підрозділів кіберполіції.

За тим самим номером телефону (0 800 505 170) можна дізнатися про стан розгляду поданого раніше електронного звернення чи отримати консультацію спеціаліста сервісної служби кіберполіції. З цією ж метою можна надіслати електронного листа на поштову скриньку: [email protected]

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит в банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з усіма комісіями та супутніми витратами.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі