Фальшиві штрафи за порушення ПДР. Як шахраї обманюють українців

09.02.2021, 16:52
Фальшиві штрафи за порушення ПДР. Як шахраї обманюють українців - Фото
Фото: depositphotos.com

Шахраї надсилають потенційним жертвам електронною поштою повідомлення про необхідність сплатити штраф

В Україні з'явився новий вид фінансового шахрайства: зловмисники надсилають громадянам фейкові повідомлення про необхідність сплатити штраф за порушення правил дорожнього руху. Про це йдеться в сюжеті телеканалу "Україна".

Як діють шахраї

Повідомлення про необхідність сплатити штраф зловмисники надсилають потенційним жертвам електронною поштою.

У листі міститься посилання, за яким нібито можна перейти в Електронний кабінет водія для сплати штрафу, однак такий "кабінет" є несправжнім, хоча й візуально схожим на оригінал.

Персональні дані водіїв аферисти скуповують в інтернеті, після чого розсилають повідомлення про штрафи.

На що звертати увагу

У столичному департаменті патрульної поліції роз'яснили, що реальний штраф за порушення правил дорожнього руху завжди містить чітку фіксацію порушення.

У справжньому Електронному кабінеті водія завжди вказується день, точний час та місце порушення. До повідомлення також додається фото- чи відеофіксація.

Водіям також потрібно звертати увагу на те, що сайти держструктур (у тому числі той, на якому розміщено Електронний кабінет водія), закінчуються на gov.ua, тому будь-які інші варіанти назви сайту можуть свідчити про шахрайство.

Перш ніж вводити свої персональні дані, необхідно уважно перевірити, чи дійсно користувач знаходиться на реальному, а не фейковому сайті.

Крім того, на справжніх повідомленнях про необхідність сплати штрафу обов'язково присутній QR-код, який містить зашифровані дані.

Як діяти тим, хто став жертвою шахраїв

Якщо людина все ж стала жертвою шахраїв, їй необхідно звернутися до найближчого відділу поліції або зателефонувати 102 чи 0 800 505 170 (департамент кіберполіції).

Після притягнення винної особи до кримінальної відповідальності постраждалий може звернутися до суду з вимогою відшкодування матеріальної та моральної шкоди.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит на особисті цілі в банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з усіма комісіями та супутніми витратами.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі