Бізнес-асоціація попередила про негативні наслідки збільшення мінімальної зарплати
Заплановане підвищення мінімальної зарплати до 5 000 грн у 2020 році та до 6 000-6 500 грн у 2021 році може призвести до ще більшої тінізації сфери оплати праці. Про це повідомила Європейська бізнес-асоціація.
"Цьогоріч уряд планує підвищити розмір мінімальної зарплати до 5 000 гривень. Крім того, бюджет на 2021 рік розробляється, виходячи з розміру мінімальної зарплати в 6 000-6 500 гривень. На думку бізнес-спільноти Європейської бізнес-асоціації, такі плани є тривожним сигналом про курс, взятий на збільшення податкового навантаження на оплату праці", - наголошується у повідомленні.
В асоціації вважають, що підвищення мінімальної зарплати не лише не призведе до відчутних позитивних результатів для громадян і бізнесу, а й викличе погіршення ситуації.
У разі реалізації таких планів збільшиться база нарахування єдиного соціального внеску.
"При цьому найбільш відчутний удар буде завдано саме по сумлінних платниках податків, які відкрито виплачують заробітну плату своїм працівникам", - підкреслюють в асоціації.
Зростання сектора тіньових зарплат створить неконкурентні умови для сумлінних платників податків, а в гіршому випадку - призведе до посилення тиску на них з боку державних органів.
У результаті рівень офіційної зайнятості знизиться, як і офіційні витрати на оплату праці. Бюджетні доходи також скоротяться.
В асоціації вважають неприпустимим збільшення податкового навантаження на фонд оплати праці. І зазначають: якщо мінімальну зарплату все ж підвищать, то максимальна величина бази нарахування єдиного соціального внеску має бути пропорційно знижена.
Коментарі