Ще два місяці без штрафів. Рада планує продовжити кредитні канікули

30.04.2020, 15:33
Ще два місяці без штрафів. Рада планує продовжити кредитні канікули - Фото
Фото: LIGA.net

Банки не матимуть права штрафувати позичальників за прострочення до 30 червня

Верховна Рада підтримала законопроект, який продовжує звільнення від штрафів і пені за прострочення виплат за споживчими кредитами до 30 червня. Документ доопрацюють у прискореному режимі, він почне діяти після голосування в цілому, підписання і офіційної публікації.

Законопроект продовжує період, коли споживач звільняється від відповідальності перед кредитодавцем за прострочення зобов’язань зі сплати платежів за договором про споживчий кредит. До кінця червня банки та небанківські фінустанови не матимуть права стягувати з клієнтів штраф чи пеню за прострочення виплат.

Збільшення процентної ставки за кредитом забороняється до 31 липня 2020 року (окрім випадків, коли йдеться про змінювану процентну ставку).

  • Раніше парламент заборонив штрафувати боржників з 1 березня по 30 квітня, а підвищувати процентну ставку за кредитами - до 31 травня.
  • Близько 30 банків запропонували позичальникам “кредитні канікули” - більшість пропонують перенести частину щомісячних виплат на період після карантину.
Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі