Електронні лікарняні. Що зміниться в процесі отримання виплат

07.06.2021, 18:06
Електронні лікарняні. Що зміниться в процесі отримання виплат - Фото
Фото: depositphotos.com

З 1 червня електронні лікарняні тестуватимуть 200 лікарень по всій Україні, а з 1 вересня нова система запрацює у повному обсязі

В Україні з 1 червня розпочався перехід закладів охорони здоров’я на створення електронних медичних висновків замість видачі паперових листків непрацездатності. У Фонді соціального страхування розповіли, що зміниться у цьому зв'язку для працевлаштованих осіб.

З 1 червня електронні лікарняні тестуватимуть 200 лікарень по всій Україні, а з 1 вересня нова система запрацює у повному обсязі.

Як працюватиме система електронних лікарняних  

Для застрахованих автоматично, за допомогою програмних засобів формуватимуться е-лікарняний, тобто електронний листок непрацездатності, який не потребує дублювання на бланку та наділений повним переліком функцій паперової версії.

Е-лікарняні є підставою для отримання від Фонду соціального страхування України:

- допомоги з вагітності та пологів;

- допомоги з тимчасової втрати працездатності (зокрема, в разі хвороб або травм, самоізоляції від COVID-19, на період догляду за хворими дітьми і родичами, лікування в санаторно-курортних закладах тощо).

За е-лікарняними роботодавці здійснюють оплату перших п’яти днів лікування хвороб або травм своїх співробітників. З шостого дня виплати здійснює Фонд соцстрахування.

Протягом перехідного періоду (до 1 вересня) створювати та вносити медичні висновки про тимчасову непрацездатність до реєстру будуть лише визначені 200 закладів охорони здоров’я.

Обіг паперових листків непрацездатності та призначення за ними матеріального забезпечення від Фонду соцстрахування на цей період продовжуються.

Якщо пацієнту було відкрито лікарняний на паперовому бланку, то його продовження аж до закриття має здійснюватись виключно у паперовому виді, навіть у разі переходу лікарні на електронний формат.

Чи зміниться процедура виплат

Отримання електронного лікарняного не вплине на процедуру призначення, розрахунку та виплати матеріального забезпечення від Фонду соцстрахування.

Як і у випадку з паперовим лікарняним листком, розмір допомоги з тимчасової втрати працездатності складе від 50% до 100% середнього доходу застрахованої особи (залежно від тривалості стажу), а розмір допомоги по вагітності та пологах – 100% середнього доходу.

Що зміниться для працюючих осіб

Застрахованій особі, для якої сформовано е-лікарняний, не потрібно передавати його роботодавцю для отримання допомоги від Фонду соціального страхування.

Після оформлення лікарем електронного медичного висновку (автоматично відбувається відкриття е-лікарняного), працівник має повідомити про це свого роботодавця будь-яким зручним способом (наприклад, телефоном).

З цього моменту і пацієнт, і роботодавець матимуть інформацію щодо відкритого е-лікарняного в особистих кабінетах на сайті Пенсійного фонду.

Дата отримання коштів від Фонду за е-лікарняними, як і за паперовими аналогами, залежить від дати подання роботодавцем заяви-розрахунку за відповідним лікарняним до Фонду соцстрахування.

Слідкувати за станом перерахування коштів на рахунки роботодавців працівники можуть онлайн в Telegram-каналі Фонду https://t.me/socialfund за тегом #фінансування_страхувальників.

У щоденній звітності в розрізі регіонів оновлюється відповідна інформація.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит у банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

  • На початку березня у Фонді соцстрахування роз'яснили, кому з працюючих не виплатять лікарняні.
  • У березні у Фонді соцстрахування визнали проблеми з фінансуванням та повідомили про затримки з виплатами лікарняних.
Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі