Підвищення мінімальної зарплати. Як зміниться єдиний соцвнесок

03.09.2020, 17:05
Підвищення мінімальної зарплати. Як зміниться єдиний соцвнесок - Фото
Ілюстративне фото: depositphotos.com

Мінімальна сума сплати ЄСВ з 1 вересня складе 1100 грн на місяць

У зв'язку з підвищенням з 1 вересня мінімальної зарплати в Україні з 4723 до 5000 грн збільшилася не тільки мінімальна пенсія (з 1889,20 грн до 2000 грн), а й мінімальна, а також максимальна величина доходу, на яку нараховується єдиний соціальний внесок. Про це повідомила заступник голови правління Пенсійного фонду Тетяна Король.

За її словами, мінімальна сума ЄСВ, що сплачується фізичними особами-підприємцями на місяць, з 1 вересня складе 1100 грн (22% від мінімальної зарплати).

Максимальна величина доходу, на яку нараховується єдиний внесок, становить 15 мінімальних зарплат (75 000 грн). Таким чином, максимальна сума ЄСВ на місяць становитиме 16 500 грн.

Що таке ЄСВ

Єдиний соціальний внесок - це обов'язковий платіж на користь системи загальнообов'язкового державного соціального страхування. Він стягується з метою забезпечення виплат по різним видам державного соцстрахування.

ЄСВ був введений з 1 січня 2011 року і замінив собою чотири відрахування: до Пенсійного фонду; до фондів страхування на випадок безробіття; з тимчасової втрати працездатності; від нещасних випадків на виробництві.

Єдиний соціальний внесок офіційно не вважається податком.

З 1 січня 2016 року ставка ЄСВ була знижена з 34,7% до 22%.

Хто є платником ЄСВ

Платниками єдиного соціального внеску є фізичні особи-підприємці (ФОПи) та роботодавці.

Роботодавці сплачують внесок при кожній виплаті зарплати найманим працівникам.

Фізособи-підприємці зобов'язані сплачувати єдиний соціальний внесок незалежно від наявності доходів. ФОПи на загальній системі оподаткування сплачують єдиний соцвнесок у розмірі ставки ЄСВ, помноженої на отриманий за рік дохід. Якщо ж доходів немає, то ЄСВ сплачується щомісячно у розмірі мінімального страхового внеску (1100 грн).

  • У липні стало відомо про те, скільки пенсіонерів в Україні отримують пенсії понад 10 000 грн.
  • В кінці серпня в Пенсійному фонді розповіли, кого з пенсіонерів торкнеться підвищення мінімальної пенсії з 1 вересня.
Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі