Два тижні без штрафів: банки пішли назустріч боржникам

15.05.2020, 11:42
Два тижні без штрафів: банки пішли назустріч боржникам - Фото
Фото: depositphotos.com

Закон тільки до 30 квітня заборонив накладати санкції за прострочення виплат

Антикризові зміни до законодавства звільнили позичальників від відповідальності за прострочення виплат з 1 березня по 30 квітня. Закон із початку травня не забороняє банкам накладати штрафи і пеню.

Законодавці розробляли законопроект щодо продовження пільгового періоду, але не встигли його прийняти до 1 травня. Тож з цього дня фінустанови могли почати застосовувати санкції до позичальників, які в умовах карантину не обслуговували свої кредити.

Парламент лише 13 травня ухвалив в цілому новий антикризовий законопроект №3329-д, але документ досі не підписаний президентом. Документ продовжує період без санкцій до кінця місяця, у якому завершиться карантин (хоча спочатку хотіли продовжити до 30 червня).

Але банки з 1 травня за власною ініціативою не штрафували боржників, про це представники фінустанов розповіли кореспонденту ЛІГА.Money.

«Укргазбанк не нараховує жодних штрафів, пені чи підвищених процентних ставок за прострочення у цей період (з 1 травня, - ред.). Більш того, Укргазбанк подовжив незастосування штрафних санкцій у зв’язку з подовженням карантину», - розповів начальник управління розвитку продуктів державного Укргазбанку Віталій Годун.

Приватний банк ПУМБ теж зараз не штрафує попри відсутність законодавчих обмежень, сказав директор департаменту стягнення кредитів Павло Мельниченко.

“У травні ПУМБ, не чекаючи рішення на законодавчому рівні, за власною ініціативою прийняв рішення не нараховувати штрафи тим клієнтам, які раніше справно обслуговували кредити, але з введенням карантину і викликаним ним зменшенням доходів тимчасово втратили таку можливість”, - зазначив Мельниченко.

За його словами, банк керується тільки розумінням, що ситуація складна і потрібно йти назустріч клієнту.

ОТП банк продовжив пільговий період без штрафів і пені до 30 червня. У банку нагадали, що клієнт має звернутися до фінустанови, якщо хоче реструктуризувати заборгованість.

  • Парламент заборонив штрафувати боржників з 1 березня по 30 квітня, а підвищувати процентну ставку за кредитами - до 31 травня.
  • Близько 30 банків запропонували позичальникам “кредитні канікули” – перенести частину щомісячних виплат на період після карантину.
  • Верховна Рада продовжила період без санкцій за прострочення виплат за кредитом до кінця місяця, у якому завершиться карантин. Закон набуде чинності після публікації в офіційній пресі.
Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі