Друг просить в борг. Як шахраї обманюють українців: фото

16.04.2021, 14:31
Друг просить в борг. Як шахраї обманюють українців: фото - Фото
Фото: Національна поліція

Зловмисники зламували сторінки користувачів соцмереж, використовуючи метод підбору паролів

Кіберполіція викрила зловмисників, які заволодівали коштами українців, використовуючи так звану схему "друг просить у борг". Про це йдеться у повідомленні правоохоронців.

Як діяли шахраї

П’ятеро жителів Сумської області зламували сторінки користувачів соцмереж, використовуючи метод грубого підбору паролів (атаки Brute Force).

Крім цього, вони купували у мобільних операторів номери, які перевіряли на верифікацію у соцмережах. Якщо номери були прив’язані до соцмереж, зловмисники використовували функцію відновлення пароля за допомогою sms.

Отримавши доступ до акаунтів потерпілих у соцмережах, шахраї розсилали повідомлення їхнім друзям із проханням позичити гроші. За попередніми підрахунками, у такий спосіб зловмисники привласнили понад 500 000 грн.

Правоохоронці провели обшуки в оселях фігурантів та вилучили мобільні телефони, комп’ютерну техніку, SIM-картки, що використовувалися у протиправній діяльності.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж), ч. 3 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу.

Зловмисникам загрожує до восьми років позбавлення волі. Слідство триває.

Як захистити акаунт у соцмережі

Щоб мінімізувати ризики, пов'язані з користуванням соцмережами, у кіберполіції радять дотримуватися таких правил безпеки:

- не варто нехтувати двофакторною аутентифікацією, адже це найкращий захист акаунтів. Двофакторна аутентифікація – це технологія, що забезпечує ідентифікацію користувачів за допомогою комбінації двох різних компонентів (наприклад, це може бути введення паролю, а потім ще й коду з sms);

- необхідно використовувати складний пароль, різний для кожної соцмережі;

- не варто заходити до своїх акаунтів з чужих пристроїв;

- не можна пересилати приватні фото або фотокопії документів, адже у разі зламу ці приватні дані опиняться у зловмисників;

- краще налаштувати в соцмережах обмеження видимості інформації, яку ви публікуєте. Наприклад так, щоб її могли бачити лише друзі.

Що робити тим, хто все ж став жертвою шахраїв

Якщо людина стала жертвою шахраїв, їй необхідно звернутися до кіберполіції за номером 0 800 505 170 або за допомогою форми зворотного зв'язку на сайті: https://ticket.cyberpolice.gov.ua.

Також у розділі "контакти" на сайті відомства є номери телефонів регіональних підрозділів кіберполіції.

За тим самим номером телефону (0 800 505 170) можна дізнатися про стан розгляду поданого раніше електронного звернення чи отримати консультацію спеціаліста сервісної служби кіберполіції. З цією ж метою можна надіслати електронного листа на поштову скриньку: [email protected]

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит на особисті цілі в банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з усіма комісіями та супутніми витратами.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі