Доступна іпотека під 7%. У Мінфіні назвали найактивніші банки

06.05.2021, 17:55
Доступна іпотека під 7%. У Мінфіні назвали найактивніші банки - Фото
Фото: depositphotos.com

Учасниками держпрограми доступної іпотеки під 7% є 14 банків

З 1 березня до 5 травня, тобто за більш ніж два місяці реалізації держпрограми "Доступна іпотека під 7%", банки видали громадянам 217 пільгових кредитів на придбання житла на загальну суму 182,24 млн грн. Про це йдеться у повідомленні Міністерства фінансів.

"Незважаючи на карантинні обмеження та передсвяткові дні, зберігається тенденція розвитку держпрограми", – зазначають у відомстві.

Крім того, на розгляді знаходяться ще 468 заявок на участь у програмі на загальну суму 410,74 млн грн.

У порівнянні з початком минулого тижня (26 квітня) приріст становить:

+25% – за кількістю кредитів та +40% – за загальною сумою кредитів;

+15% – за кількістю заявок та +31% – за загальною сумою заявок.

Найактивніші банки

Уже долучилися до реалізації держпрограми 14 банків. Вони продовжують удосконалювати власні процедури відповідно до умов програми, розробляють інформаційні матеріали для потенційних позичальників, проводять навчання персоналу.

До топ-5 банків за кількістю підписаних кредитних договорів за програмою "Доступна іпотека під 7%" увійшли:

- банк "Глобус" (62 договори);

- Кредобанк (48);

- Приватбанк (45);

- Укргазбанк (37);

- Ощадбанк (23).

За обсягом виданих кредитів за програмою "Доступна іпотека під 7%" лідирують:

- банк "Глобус" (51,47 млн грн);

- Кредобанк (39,8 млн грн);

- Укргазбанк (35,9 млн грн);

- Приватбанк (30,3 млн грн);

- Ощадбанк (23,79 млн грн).

У Мінфіні звертають увагу потенційних позичальників на те, що саме банк ухвалює рішення стосовно видачі кредиту, використовуючи власну методологію оцінки платоспроможності потенційного позичальника.

В яких регіонах найвищий попит на кредити

У держпрограмі "Доступна іпотека під 7%" вже беруть участь 21 область та місто Київ.

До топ-5 найпопулярніших регіонів, де хочуть купити житло потенційні позичальники, увійшли:

- Київ (43% від загальної суми поданих заявок);

- Київська область (34,4%);

- Харківська область (8,7%);

- Львівська область (8,4%);

- Рівненська область (4,3%).

Умови програми

Державна програма "Доступна іпотека під 7%" розроблялася Мінфіном з метою здешевлення вартості іпотечних кредитів для фізичних осіб.

27 січня Кабмін затвердив відповідну постанову про порядок здешевлення вартості іпотечних кредитів. Адміністрування програми покладається на Фонд розвитку підприємництва.

Програма надає можливість людям з відносно невисоким рівнем доходу придбати житло в кредит з частковою компенсацію відсотків державою.

За такою схемою громадяни можуть купувати квартири та житлові будинки (з земельною ділянкою) на первинному та вторинному ринку, введенні в експлуатацію з 2018 року.

Нормативна площа – 50 кв м на одного громадянина чи сім’ю з двох осіб, плюс додатково 20 кв м на кожного наступного члена сім’ї.

Загальна площа може перевищувати нормативну щонайбільше на 20%. Надлишок оплачує позичальник.

Максимальна сума іпотечного кредиту становить 2 млн грн, а вартість житла – до 2,5 млн грн. Реалізація держпрограми почалася з 1 березня.

Верховна Рада 29 квітня ухвалила в цілому законопроєкт №5308, який передбачає випуск держоблігацій внутрішньої позики на 20 млрд грн для реалізації програми доступної іпотеки. 

Залучення 20 млрд грн дозволить у короткостроковій перспективі видати громадянам близько 8000 іпотечних кредитів, а також придбати для подальшого надання у фінансовий лізинг близько 12 000 квартир (це означає, що середній обсяг кожної з таких 20 000 операцій становитиме близько 1 млн грн або трохи більше $35 000).

Забезпечення громадян житлом на умовах фінансового лізингу стосується перш за все поліцейських та працівників сфери цивільного захисту, а кредитування – більш широкого кола осіб.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

  • У січні стало відомо, що програму 5-7-9% поширять на іпотеку.

  • У квітні заступник міністра фінансів Юрій Драганчук повідомив, що з 1 березня до 22 квітня, тобто за перші майже два місяці реалізації держпрограми "Доступна іпотека під 7%", банки видали громадянам 155 пільгових кредитів на придбання житла на загальну суму 124 млн грн.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі