Доступна іпотека під 7%. Скільки кредитів вже видали банки: інфографіка

25.05.2021, 11:05
Доступна іпотека під 7%. Скільки кредитів вже видали банки: інфографіка - Фото
Фото: depositphotos.com

Частка договорів на придбання в кредит за держпрограмою житла на первинному ринку склала 25,92%, на вторинному – 74,08%

Банки-учасники державної програми "Доступна іпотека під 7%" вже уклали з позичальниками за цією програмою 305 кредитних договорів на загальну суму 253,9 млн грн. Про це йдеться у повідомленні Міністерства фінансів.

Таку кількість угод уклали з 1 березня до 24 травня, тобто майже за перші три місяці реалізації держпрограми.

Частка договорів на придбання в кредит житла на первинному ринку склала 25,92%, на вторинному – 74,08%.

Також на розгляді у банках знаходяться 623 заявки на участь у цій програмі на загальну суму 550,8 млн грн, з яких 21,88% – заявки на придбання житла на первинному ринку, а 78,12% – на вторинному.

В яких регіонах найбільше учасників програми

У держпрограмі задіяно 22 регіони, у тому числі Київ.

За кількістю заявок громадян на отримання кредитів лідирують:

- Київ (36,5%);

- Київська область (27,8%);

- Харківська область (7%);

- Львівська область (6%);

- Рівненська область (4,1%).

У порівнянні з даними на початок минулого тижня приріст становить:

- за кількістю кредитів – 14%, за сумою кредитів – теж 14%;

- за кількістю заявок – 9%, за сумою заявок – теж 9%.

Банки-лідери

Учасниками держпрограми "Доступна іпотека під 7%" є 14 банків.

Найбільше кредитів за програмою надали: банк "Глобус" (71), Кредобанк (70), Укргазбанк (68), ПриватБанк (57) та Ощадбанк (36).

За сумою виданих кредитів лідирують: Укргазбанк (65,4 млн грн), "Глобус" (59,2 млн грн), Кредобанк (56,2 млн грн), ПриватБанк (38,4 млн грн), Ощадбанк (32,3 млн грн).

У Мінфіні звертають увагу потенційних позичальників на те, що саме банк ухвалює рішення стосовно видачі кредиту, використовуючи власну методологію оцінки платоспроможності потенційного позичальника.

Натисніть, щоб збільшити

Інфографіка: Міністерство фінансів

Інфографіка: Міністерство фінансів

Умови програми

Державна програма "Доступна іпотека під 7%" розроблялася Мінфіном з метою здешевлення вартості іпотечних кредитів для фізичних осіб.

27 січня Кабмін затвердив відповідну постанову про порядок здешевлення вартості іпотечних кредитів. Адміністрування програми покладається на Фонд розвитку підприємництва.

Програма надає можливість людям з відносно невисоким рівнем доходу придбати житло в кредит з частковою компенсацію відсотків державою.

За такою схемою громадяни можуть купувати квартири та житлові будинки (з земельною ділянкою) на первинному та вторинному ринку, введенні в експлуатацію з 2018 року.

Нормативна площа – 50 кв м на одного громадянина чи сім’ю з двох осіб, плюс додатково 20 кв м на кожного наступного члена сім’ї.

Загальна площа може перевищувати нормативну щонайбільше на 20%. Надлишок оплачує позичальник.

Максимальна сума іпотечного кредиту становить 2 млн грн, а вартість житла – до 2,5 млн грн. Реалізація держпрограми почалася з 1 березня.

Верховна Рада 29 квітня ухвалила в цілому законопроєкт №5308, який передбачає випуск держоблігацій внутрішньої позики на 20 млрд грн для реалізації програми доступної іпотеки.

Залучення 20 млрд грн дозволить у короткостроковій перспективі видати громадянам близько 8000 іпотечних кредитів, а також придбати для подальшого надання у фінансовий лізинг близько 12 000 квартир (це означає, що середній обсяг кожної з таких 20 000 операцій становитиме близько 1 млн грн або трохи більше $35 000).

Забезпечення громадян житлом на умовах фінансового лізингу стосується перш за все поліцейських та працівників сфери цивільного захисту, а кредитування – більш широкого кола осіб.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

  • У квітні стало відомо, що за період з 1 березня до 22 квітня, тобто за перші майже два місяці реалізації держпрограми "Доступна іпотека під 7%", банки видали громадянам 155 пільгових кредитів на придбання житла на загальну суму 124 млн грн.
  • У квітні банкіри розповіли, як доступна іпотека може вплинути на ринок нерухомості.  
Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі