Борги за комуналку зростають, але українці платять краще. Як таке можливо?

07.04.2020, 14:02
Борги за комуналку зростають, але українці платять краще. Як таке можливо? - Фото
Фото: depositphotos.com

Закон забороняє штрафувати за прострочення зі сплати комунальних послуг. Але борги почали зростати раніше

Борги українців зі сплати комунальних послуг зростають з початку року. На 1 січня заборгованість складала 30,49 млрд грн, а на 1 березня вже – 32,69 млрд грн. Про це повідомила прес-служба Міністерства розвитку громад та територій України, посилаючись на дані Державної служби статистики.

борги за ЖКП

Проте, відзначають у міністерстві, цьогоріч рівень оплати комунальних послуг підвищився до 84,1% проти 72,2% у минулому році та 75,6% за аналогічний період 2018 року.

"У 2018 році за комуналку не сплачували близько чверті українців. У 2019 році – 27,8% користувачів. Цьогоріч комунальні послуги не оплачують лише 16% населення. Але їх борги накопичуються, тому суми збільшуються", – пояснила ЛІГА.Money директор департаменту економіки Мінрегіону Наталя Хоцянівська.

Найвищий рівень розрахунків за комунальні послуги – у Вінницькій (93,3%), Сумській (93,0%) та Львівській (92,8%) областях. Найменший – у Херсонській (74,5%), Луганській (74,9%), Харківській (75,3%) та Кіровоградській (76,9%) областях.

Найменша заборгованість – у Чернівецькій, Закарпатській та Волинській областях.

Київ, Дніпропетровська та Харківська області заборгували найбільше.

  • Антикоронавірусний закон забороняє нараховувати штрафи та пеню за прострочення з оплати комунальних послуг на період карантину та протягом ще 30 днів. Крім того, не можна виселяти людей з житла через несплату комуналки. При цьому послуги мають надаватися безперервно.
  • Мінрегіон закликав споживачів сплачувати за комунальні послуги онлайн та надав роз’яснення комунальним підприємствам з цього приводу. НБУ опублікував відеоінструкцію про те, як оплатити комуналку онлайн.
Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі