Несплата аліментів. Суди направили тисячі боржників на суспільно корисні роботи

23.09.2020, 13:05
Несплата аліментів. Суди направили тисячі боржників на суспільно корисні роботи - Фото
Фото: прес-служба Міністерства юстиції

Більше 13 000 боржників зі сплати аліментів відправили на суспільно корисні роботи

Органи Державної виконавчої служби Міністерства юстиції склали понад 50 000 протоколів відносно громадян, які заборгували з виплатою аліментів. Про це повідомляється на Facebook-сторінці Мін'юсту.

Частина боржників після складання протоколу оплатила борг в повному обсязі.

Скількох боржників направили на суспільно корисні роботи

Щодо осіб, які не розрахувалися за такими зобов'язаннями, суди винесли 13 210 постанов про накладення стягнення у вигляді суспільно корисних робіт від 120 до 240 годин.

Крім того, склали 134 протоколи про несплату аліментів на утримання дитини з інвалідністю та дитини, хворої важкими захворюваннями.

129 протоколів направили до суду. Суди винесли 44 постанови про накладення на таких боржників стягнень у вигляді суспільно корисних робіт від 120 до 240 годин.

За повторне протягом року вчинення правопорушення щодо несплати аліментів органи Державної виконавчої служби склали 513 протоколів, 508 з яких направлено до судів. Суди винесли 340 постанов про накладення на боржників стягнень у вигляді суспільно корисних робіт від 240 до 360 годин.

Скільки стягнуто боргів по аліментах у 2019 році та з початку 2020  

За даними Мін'юсту, на 21 вересня органи Державної виконавчої служби з початку 2020 року стягнули 4,3 млрд грн заборгованості по аліментах. У тому числі 1 млрд грн - із застосуванням до боржників передбачених законодавством обмежень (заборона на виїзд за кордон, заборона керувати транспортними засобами, користуватися зареєстрованою зброєю і т. д.).

За 2019 рік Мін'юст стягнув 6,5 млрд грн заборгованості по аліментах.

Скільки боржників по сплаті аліментів в Україні

В єдиному реєстрі боржників знаходиться 172 414 осіб, що мають заборгованість по сплаті аліментів. З них близько 8% - жінки. Мін'юст не уточнює, якою є загальна сума заборгованості по сплаті аліментів в Україні.

  • На початку вересня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №4075, що передбачає заборону на виїзд за кордон за несплату не лише аліментів, але й податків.

  • Також у червні у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №3613, що передбачає введення заборони на виїзд за кордон для боржників по оплаті житлово-комунальних послуг.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі