Добровільне декларування доходів. Рада ухвалила важливий закон

15.06.2021, 13:20
Добровільне декларування доходів. Рада ухвалила важливий закон - Фото
Фото: depositphotos.com

Закон про податкову амністію дозволить громадянам, які ухилялися від сплати податків, показати свої справжні активи та уникнути покарання

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому закон про добровільне декларування фізичними особами належних їм активів зі сплатою одноразового збору до бюджету (законопроєкт №5153). Про це повідомляється на сайті парламенту.

Цей документ (його також називають законом про податкову амністію) підтримали 243 депутати.

Що передбачає закон

Податкова амністія дозволить громадянам, які ухилялися від сплати податків, показати свої справжні активи (доходи, майно), уникнувши при цьому покарання.

У добровільній декларації можуть бути відображені такі активи фізособи:

- валютні цінності (за винятком коштів у готівковій формі);

- цінні папери;

- рухоме і нерухоме майно, у тому числі об'єкти незавершеного будівництва, частки (паї) у майні юридичних осіб, які знаходяться (зареєстровані) як в Україні, так і за кордоном.

Одноразове добровільне декларування активів фізичними особами буде можливим з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року.

Одночасно з декларуванням активів фізособи повинні будуть сплатити одноразовий збір до бюджету у розмірі:

- 5% від суми активів (валютних цінностей), розміщених на рахунках в українських банках, а також інших активів, що знаходяться (зареєстровані) в Україні;

- 9% від активів, розміщених за кордоном. Йдеться як про валюту на рахунках у закордонних фінустановах, так і про рухоме чи нерухоме майно, майнові чи корпоративні права, фінансові інструменти;

- 2,5% від вартості держоблігацій з терміном обігу понад рік, придбаних з 1 січня 2021 року до 20 червня 2022 року.

Як зазначається у пояснювальній записці до законопроєкту, частка тіньової економіки складала у першому кварталі 2020 року 31%.

"Разом із запровадженням змін щодо прозорості процесів, пов'язаних зі сплатою податків і зборів, доцільним є надання фізособам…можливості самостійно виправити допущені у минулому помилки та порушення шляхом добровільного декларування активів. Впровадження зазначених заходів забезпечить додаткову прозорість та створить умови для належної сплати податків громадянами у подальшому", – йдеться у документі.

Автор законопроєкту

Проєкт закону №5153 був переданий до парламенту для реєстрації президентом Володимиром Зеленським.

Документ зареєстрували у Верховній Раді 25 лютого 2021 року. Парламент ухвалив цей законопроєкт у першому читанні 30 березня.

Як зазначають в Офісі президента, ухвалення цього закону дозволить створити стимули для виведення з "тіні" доходів, прихованих від оподаткування, а також сприятиме залученню в економіку додаткових ресурсів та підвищенню рівня податкової культури громадян.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит на особисті цілі в банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з усіма комісіями та супутніми витратами.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі