«Дія. Цифрова освіта» презентувала освітній серіал з пошуку роботи

14.05.2020, 12:47
«Дія. Цифрова освіта» презентувала освітній серіал з пошуку роботи - Фото
Серіал про пошук роботи. Фото: osvita.diia.gov.ua

Серіал надає практичну інформацію та натхнення від людей, яким вдалося досягнути мети

Онлайн-платформа «Дія. Цифрова освіта» презентувала освітній серіал «Сучасне резюме і пошук роботи онлайн» з 11 серій. Він надає практичні поради із працевлаштування та розповідає історії успіху. Щоб зекономити ваш час, стисло переповідаємо, про що серіал.

Співробітник компанії Boosta В'ячеслав Лук'янчук каже, що після виходу на пенсію вирішив продовжити працювати і знайшов роботу за 4,5 місяця. Він радить ставитися до пошуку роботи як до гри це допоможе не опускати руки у періоди невдач.

Директорка кар'єрного порталу Happy Monday Анна Мазур пропонує почати пошук роботи із вибору напрямку.

“Розуміння власних навичок, бажань і можливостей, які є на ринку, це три важливі складові початку пошуку. Поки ви не пройшли ці три етапи, не можна переходити до активних дій”, каже Мазур.

За її словами, на цьому етапі варто дати собі відповіді на такі питання:

- Яка ваша ідеальна робота? Що ви хочете робити протягом робочого дня?

- Яку компенсацію ви бажаєте отримувати?

- Яка ваша мотивація загалом?

- Що ви готові віддавати роботодавцю? Скільки часу ви готові працювати? Який досвід хочете використовувати? Які навички хочете впроваджувати в роботі?

Вона закликає не розраховувати на удачу і докласти максимум зусиль при пошуку роботи. Зокрема, витратити щонайменше шість годин для підготовки базового резюме. Загальні принципи підготовки документу такі: одна вакансія одне резюме;    структура понад усе; досягнення важливіші за обов'язки; ні штампам і шаблонам. Ось інструкція з написання резюме у двох частинах перша, друга.

Співбесіда – ключовий етап пошуку роботи. Анна Мазур рекомендує взяти з собою роздруковане резюме, казати правду, не критикувати колишніх роботодавців, не сперечатись і не звинувачувати, ставити запитання, уточнити терміни отримання зворотного зв’язку і насамкінець подякувати. Варто підготуватися до таких  питань на співбесіді.

Щоб підтримувати мотивацію на належному рівні, варто слідкувати за своїм емоційним і фізичним станом, знайти коло підтримки у своєму оточенні.

  • Міністерство цифрової трансформації на виконання програми діяльності уряду запустило онлайн-платформу «Дія. Цифрова освіта».
  • На 4 травня в Україні офіційно зареєстровано майже 457 000 безробітних. Це на 48% більше, ніж роком раніше.
Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі