Дев’ять банків отримали 7 млрд грн рефінансування від НБУ

05.05.2020, 17:27
Дев’ять банків отримали 7 млрд грн рефінансування від НБУ - Фото
фото: прес-центр НБУ

Нацбанк надав гроші банкам, щоб фінансувати бюджетні проєкти та пожвавити кредитування

30 квітня Національний банк України провів тендер з підтримки ліквідності банків. Дев’ять банків отримали кредити (рефінансування) від НБУ на загальну суму 6,9 млрд грн під 8% річних. В умовах глобальної кризи НБУ збільшив строк рефінансування з 30 до 90 днів, щоб банки могли ефективніше регулювати власну ліквідність і відчували себе впевненіше під час кредитування бізнесу та населення. Шість банків з дев’яти скористались можливістю взяти кредит на подовжений термін понад 30 днів. 

«Доступ до більш довгострокових інструментів підтримання ліквідності від НБУ буде спонукати банки до пожвавлення інвестування та кредитування, зокрема й інфраструктурних проєктів», - зазначив заступник голови Національного банку Олег Чурій. 

В НБУ підкреслюють, що, попри світову кризу, банківська система України почуває себе достатньо впевнено. Ліквідність банків на сьогодні становить понад 200 млрд грн та ще майже 8 млрд дол. США в іноземних валютах.

Регулятор повідомив, що 8 травня запрацює ще один фінансовий інструмент – довгострокове рефінансування банків на термін до 5 років. Він буде особливо актуальним для тих банків, які планують активно надавати довгострокові кредити, наприклад, іпотечні.

  • Нацбанк запровадив довгострокове рефінансування банків на термін до 5 років, на додаток до стандартних короткострокових інструментів. Механізм довгострокового рефінансування затверджено постановами НБУ від 17 березня №29 і №30.

  • 23 квітня НБУ вирішив підтримати економіку в умовах карантину і знизив облікову ставку з 10 до 8%, а також оновив прогноз за ключовими показниками в українській економіці в 2020 році.

  • За прогнозами НБУ, найбільше потрясіння чекає економіку України в другому кварталі: вона скоротиться на 11%, безробіття зросте до 12%.

  • Державний Укрексімбанк видасть Держагентству автомобільних доріг України (Укравтодор) 19,3 млрд грн кредиту під держгарантії за річною ставкою 10,5%. Кредит Укравтодору буде надано за рахунок коштів рефінансування Нацбанку. 

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі