Акциз при ввезенні авто в Україну хочуть скасувати

04.08.2020, 10:32
Акциз при ввезенні авто в Україну хочуть скасувати - Фото
Фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net

У парламенті зареєстровано законопроект про скасування сплати акцизу при ввезенні авто

Група народних депутатів від "Слуги народу" пропонує скасувати з 1 січня 2021 року сплату акцизного збору при ввезенні автомобілів в Україну. Про це йдеться у законопроекті №3704, який подали 45 нардепів.

Від сплати акцизу пропонується звільнити легкові автомобілі, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення десяти та більше осіб.

При цьому на період по 31 грудня 2020 року (включно) пропонується звільнити учасників бойових дій (ветеранів АТО / ООС) від сплати акцизу при ввезенні наступних транспортних засобів: легкові автомобілі, вантажні автомобілі масою до 3,5 тонн, причепи до них, автобуси (в кількості не більше однієї одиниці та лише для особистого користування).

Звільнення від сплати акцизу не поширюється на транспортні засоби, випущені до 1 січня 1995 (тобто ті, що не відповідають стандарту Євро-2), а також на транспортні засоби вартістю понад 200 мінімальних зарплат, встановлених на 1 січня 2020 року (тобто понад 944 600 грн). Крім того, від сплати акцизу не звільнятимуть автомобілі походженням з країни-агресора (РФ).

Також з 1 січня 2021 року учасників бойових дій (ветеранів АТО / ООС), нагороджених державними нагородами, хочуть звільнити від сплати ПДВ при ввезенні легкових автомобілів, вантажних автомобілів масою до 3,5 тонн, причепів до них, автобусів (у кількості не більше однієї одиниці і для особистого користування). Така податкова преференція не поширюватиметься на транспортні засоби, загальна сума митних платежів за якими перевищує 43 мінімальних зарплати (203 089 грн) та на транспортні засоби походженням з країни-агресора.

Автори законопроекту зазначають, що його прийняття дозволить зробити нові та вживані закордонні автомобілі більш доступними для українських громадян, в тому числі для ветеранів АТО / ООС.

У пояснювальній записці до проекту закону говориться, що на 1 травня 2020 року на митній території України в режимі тимчасового ввезення або транзиту знаходилося близько 750 000 автомобілів на іноземній реєстрації.

Значна частина з них (близько 500 000 автомобілів) знаходиться на території України з порушенням термінів та умов режимів тимчасового ввезення або транзиту.

  • У травні ринок легкових автомобілів в Україні впав на 15%.

  • У липні було названо топ-10 найпопулярніших нових авто в Україні.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі