Гроші одразу: Кабмін змінив правила нарахування допомоги безробітним

01.04.2020, 17:45
Гроші одразу: Кабмін змінив правила нарахування допомоги безробітним  - Фото
Безробітних побільшало

Протягом карантину допомогу по безробіттю будуть нараховувати з першого дня після реєстрації у службі зайнятості, а не з восьмого, як було раніше

Таке рішення прийняв уряд 29 березня, передає прес-служба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Також уряд дозволив зареєстрованим безробітним не приходити до служби зайнятості протягом 30 днів (раніше вони повинні були відвідувати семінари і групові заходи). Натомість треба бути на зв’язку зі службою зайнятості - відповідати на телефонні дзвінки і електронні листи.

29 березня уряд виділив на підтримку безробітних додатково майже 500 млн грн. Всього у Фонді загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття цього року 15 млрд 781,9 млн грн, з них на виплати безробітним планують скерувати 12 млрд 220,2 млн грн.

Розмір допомоги по безробіттю залежить від страхового стажу, причини звільнення і офіційної зарплатні на попередньому місці роботи. Закон обмежує максимальну суму, яку можуть виплачувати в місяць безробітному. Зараз верхня межа - 8408 грн, з 1 липня вона підніметься до 8788 грн, а з 1 грудня - до 9080 грн.

Як розрахувати розмір допомоги по безробіттю
(якщо за останній рік ви мали принаймні шість місяців офіційної роботи)

Строк офіційної роботи

Обсяг допомоги по безробіттю

до 2 років

50% середнього доходу

2 - 6 років

55% середнього доходу

6 - 10 років

60% середнього доходу

понад 10 років

70% середнього доходу

 Як обсяг допомоги зменшується з часом, якщо людина довго не може знайти роботу

Час пошуку нової роботи

Яку частину суми допомоги виплачують

1-90 день

100%

91-180 день

80%

181 - 270 день

70%

Якщо за останній рік роботи ви сплачували страхові внески менше, ніж півроку, або вас звільнили за прогул чи невиконання роботи, то ви можете розраховувати на мінімальні виплати – з 6 березня 2020 року це 650 грн на місяць.

Як стати на облік

Щоб зареєструватися як безробітний, треба написати заяву і надати необхідні для цього документи. Для цього не треба приходити до філії Київського міського центру зайнятості. Достатньо надіслати на електронну пошту копії таких документів:

- внутрішнього паспорта,

- облікової картки платника податків з ідентифікаційним кодом;

- трудової книжки або документа, який підтверджує, що ви припинили працювати;

- документа про освіту;

- військового квитка, за наявності - посвідчення УБД;

- особам з інвалідністю - також довідки МСЕК з рекомендаціями про працю та індивідуальною програмою реабілітації.

  • Кількість безробітних зростає не тільки в Україні. У США кількість людей, які звернулись по страховку від безробіття, зросла до 3,28 млн за тиждень - з 16 до 21 березня, пише Bloomberg. Це максимальне зростання за півстоліття. На початку березня, до хвилі звільнень, було лише 200 000 звернень за тиждень.
Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі