Гроші не повернуть: туроператори України змінюють умови скасування турів

31.03.2020, 17:13
Гроші не повернуть: туроператори України змінюють умови скасування турів - Фото
Иллюстративное фото: unsplash.com

Туристам, подорожі яких припали на карантин, не вдасться скасувати тур і повернути гроші. У найкращому випадку - подорож у майбутньому, але з доплатою

Туроператори змінили правила скасування турів та виплати компенсацій за анульовані тури. 

Найбільші туроператори країни: Join UP!, Pegas Touristik, Coral Travel та TEZ Tour повідомляють, що карантин визнано форс-мажором, під час якого вони мають право не повертати гроші за тури.

У якості альтернативи, яка дозволить не втратити витрачені кошти, пропонують перебронювання туру. Гроші, сплаченіза скасований тур, компанії обіцяють зарахувати для придбання будь-якої іншої подорожі від того ж туроператора.

Зараз, відповідно до заборони Кабміну на пасажирські перевезення, скасовані всі тури, які припадають на час карантину (з 17 березня  по 23 квітня 2020 року).

Але туристам, які бажають скасувати подорожі, що мають відбутися після 23 квітня, і повернути гроші, не вдасться це зробити. Два турагенти на умовах анонімності розповіли ЛІГА.Money, що клієнти масово бажають скасувати тури, які припадають на травень-липень. Але компанії нікому не повертають гроші, а вмовляють туристів перенести подорожі на пізніші дати.

Наприклад, Coral Travel звернулась з проханням до туристів, що замовили та оплатили тур, не наполягати на ануляції подорожі з поверненням коштів.

Форс-мажор не розповсюджується на дати поза межами офіційного карантину, але туркомпанії скористались нюансом обрахування штрафних санкцій.  Туроператори змінили правила розрахунку при скасуванні туру за ініціативою туриста.   Компанія може не повернути туристу суму, яка дорівнює фактично понесеним витратам (ФПВ). 

Співрозмовники ЛІГА.Money  розповідають, що ФПВ можуть складати до 100% вартості туру незалежно від дати майбутньої поїздки. Тобто гроші можуть не повернути взагалі.

Турагент пояснює: головна незручність для клієнтів полягає у тому, що розрахунок розміру ФПВ здійснюється в індивідуальному порядку після ануляції туру. Турист, скасовуючи мандрівку, не знає розмір можливої компенсації від туроператора.   “Coral Travel, відповідно до Закону «Про туризм», завжди заздалегідь розраховується у повному обсязі з усіма постачальниками турпродукту”, - йдеться у повідомленні компанії.

ЯК БУЛО РАНІШЕ

При відмові від поїздки клієнтам поверталась повна або часткова вартість путівки у залежності від того, скільки часу залишилось до дати поїздки. Наприклад, Coral Travel за 30 днів до дня вильоту повертав суму з мінімальним штрафом 30 євро, від 15 до 29 днів - штраф складав 10% від вартості, від 8 до 14 днів - 20%, від 5 до 7 днів - 40%, від 2 до 4 днів - 80%. 

Більшість туроператорів пропонують переносити поїздки на більш пізній період — до 31 жовтня 2020 року. Проте у компанії Pegas Touristik пропонують своїм клієнтам перенести терміни подорожей на інші дати до 31 грудня 2021 року. 

Державне агентство розвитку туризму підтримало туроператорів.

“У зв’язку з глобальним поширенням коронавірусної інфекції Державне агентство розвитку туризму рекомендує громадянам України звернутись до туроператорів із проханням перебронювати поїздки, які були заплановані на період дії карантину”, - йдеться у листі туристичним компаніям.

Окремо Держагентство рекомендує зупинити продаж нових турів з датою початку подорожі раніше, ніж 23 квітня 2020 року, та попереджає, що термін заборони можуть продовжити відповідно до епідеміологічної ситуації у світі.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі