Декларування доходів. У ДПС нагадали українцям про завершення кампанії

30.04.2021, 11:48
Декларування доходів. У ДПС нагадали українцям про завершення кампанії - Фото
Фото: depositphotos.com

Кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2020 році, триває з 1 січня до 30 квітня

30 квітня завершується кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2020 році. Про це повідомили у Державній податковій службі.

"Закликаємо всіх громадян, які зобов’язані подавати декларацію, виконати свій громадянський обов'язок", – зазначили у ДПС.

Хто зобов’язаний подавати декларацію

Обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає:

- у разі отримання доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів належать, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування чи отримання в дарунок майна не від членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення тощо;

- у разі отримання від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню під час виплати, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів належать, зокрема, операції з інвестиційними активами;

- у разі отримання іноземних доходів;

- в інших випадках, передбачених законодавством. Зокрема, у разі отримання у власність майна за рішенням суду.

В яких випадках можна не подавати декларацію

Обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи від:

- податкових агентів (незалежно від виду та розміру нарахованого чи виплаченого доходу). Виняток становлять випадки, передбачені ІV розділом Податкового кодексу;

- операцій продажу (обміну) майна, дарування, дохід від яких відповідно до розділу IV Податкового кодексу не оподатковується чи оподатковується за нульовою ставкою, або з яких під час нотаріального посвідчення договорів був сплачений податок;

- у вигляді об'єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку, або з яких сплачено податок.

Чи можна заповнити декларацію в електронному вигляді

Для зручності платників та спрощення процедури декларування доходів громадянами на сайті ДПС в Електронному кабінеті (у розділі "ЕК для громадян") працює електронний сервіс "Декларація про майновий стан і доходи".

За допомогою цього сервісу можна заповнити декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді з копіями первинних документів.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит в банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з усіма комісіями та супутніми витратами.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі