Що таке звірка зі сплати податків і як не накопичити борги перед державою

21.05.2021, 15:48
Що таке звірка зі сплати податків і як не накопичити борги перед державою - Фото
Фото: depositphotos.com

Звірка – це здійснення контролю за розрахунками платника податків з бюджетом

У Державній податковій службі розповіли українцям, що таке звірка зі сплати податків та як її можна пройти. Про це йдеться у роз'ясненні ДПС.

Для чого проводиться звірка

Звірка – це здійснення контролю за розрахунками платника податків з бюджетом.

Така процедура дозволяє платникам податків переконатися у відсутності заборгованості перед бюджетом, а у разі її виникнення ­– запобігти подальшому накопиченню боргу, вчасно сплативши його.

Перевірити стан розрахунків з бюджетом громадяни можуть у Центрах обслуговування платників за місцем реєстрації (тобто за податковою адресою), або скориставшись електронними сервісами ДПС.

Відповідна інформація доступна у меню "Стан розрахунків з бюджетом" приватної частини Електронного кабінету платника.

Що ще важливо

У ДПС звертають увагу платників на те, що у разі зміни фізичною особою особистих реєстраційних даних (прізвища, ім’я, по батькові, місця проживання тощо),  платник зобов’язаний повідомити податкові органи про зміну даних протягом місяця з дня виникнення.

Для цього до податкових органів необхідно подати заяву про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб-платників податків (форма №5 ДР).

Заяву для внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб-платників податків можна подати таким чином:

- особисто або через законного представника до податкового органу за місцем проживання. Громадяни, які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, подають такі заяви до будь-якого податкового органу;  

- засобами електронного сервісу "Електронний кабінет платника" на офіційному сайті ДПС, з використанням кваліфікованого електронного підпису (адреса: https://cabinet.tax.gov.ua).

Без оновлення особистих даних у фізичної особи-платника податків надалі можуть виникнути складності під час подання звітності. Крім того, така особа позбавляє себе можливості вчасно отримувати нагадування від податкових органів щодо обов’язкових податків, зборів або наявності податкового боргу, що призведе до нарахування штрафних санкцій.

Хто зобов’язаний подавати декларацію про доходи та коли триває кампанія

Кампанія з декларування громадянами доходів, отриманих минулого року, триває щорічно з 1 січня до 30 квітня поточного року.

Обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає:

- у разі отримання доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів належать, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування чи отримання в дарунок майна не від членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення тощо;

- у разі отримання від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню під час виплати, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів належать, зокрема, операції з інвестиційними активами;

- у разі отримання іноземних доходів;

- в інших випадках, передбачених законодавством. Зокрема, у разі отримання у власність майна за рішенням суду.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит в банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з усіма комісіями та супутніми витратами.

  • З початку 2021 року в Україні стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних у 2020 році. У січні фахівці Державної податкової служби нагадали українцям, в які терміни необхідно подати відповідні декларації.
  • У квітні у ДПС нагадали українцям про завершення кампанії декларування доходів.
Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі