Що таке система ідентифікації BankID та як нею користуватися: роз'яснення

06.04.2021, 12:23
Що таке система ідентифікації BankID та як нею користуватися: роз
Фото: depositphotos.com

Національний банк почав створювати систему BankID у 2015 році

У Національному банку розповіли українцям про особливості системи BankID, яка створена з метою верифікації громадян через банки для надання адміністративних послуг. Відповідна інформація розміщена на Facebook-сторінці НБУ.

Що таке BankID

Система BankID дозволяє верифікувати (ідентифікувати) користувача через інтернет. Щоб надати громадянину, наприклад, довідку, держоргану потрібно переконатися в тому, що це дійсно ця людина.

Якщо громадянин обирає верифікацію через BankID, він вводить логін та пароль свого інтернет-банкінгу, проходить другий етап авторизації (наприклад, введення sms-пароля) та таким чином підтверджує свою особу.

Передача персональних даних через систему BankID відбувається лише за ініціативою користувача і тільки з його згоди (через мобільний застосунок або веб-сервіс банку, в якому клієнт має відкритий рахунок).

Зараз найбільшу кількість операцій через систему BankID генерують державні сервіси. Але у системи BankID є і комерційні абоненти, що надають послуги онлайн-кредитування.

НБУ почав створювати систему BankID у 2015 році. Для державних органів система є безкоштовною, а для комерційних структур сервіс доступний за плату.

Чому ідентифікація здійснюється саме через банки

По-перше, банки ідентифікують своїх клієнтів відповідно до вимог держави (в особі НБУ).

Щоб держава не витрачала значні кошти на створення спеціальної системи ідентифікації громадян, ухвалили рішення робити це через банківську систему з застосуванням системи BankID.

Що більше банків приєднується до системи в якості абонентів-ідентифікаторів, то більше постачальники адміністративних послуг зацікавлені в підключенні, щоб запропонувати громадянам необхідний сервіс.

Користувач отримує зручний та безпечний доступ до широкого спектру державних, фінансових, комерційних та інших послуг, які можуть надаватися онлайн і вимагають ідентифікації.

Однією з найбільш затребуваних послуг з використанням системи BankID є авторизація в мобільному застосунку "Дія".

"Отримати доступ до цифрових копій власних документів, сплатити штраф за порушення правил дорожнього руху, записатися до листа очікування вакцинації та замовити довідки онлайн сьогодні має можливість уже практично кожен українець", – йдеться у повідомленні.

Скільки банків підключено до системи BankID

На 1 квітня, за даними НБУ, до системи BankID був підключений 31 банк. Ці фінустанови обслуговують 99% власників платіжних карток в Україні.

За останній місяць до системи підключилися банк "Львів", Криталбанк та Укрексімбанк.

Ще вісім банків перебувають у процесі приєднання до BankID.

Також на початку квітня стало відомо, що до системи BankID НБУ підключився перший мобільний оператор – lifecell.

Як користуватися системою BankID

Для того, щоб почати користуватися системою BankID Національного банку, необхідно:

1. На сайті чи у мобільному застосунку установи, яка підключена до системи, потрібно обрати необхідну послугу, а як спосіб ідентифікації – систему BankID.

2. Далі необхідно натиснути на логотип банку, у якому у вас відкритий рахунок, пройти авторизацію та надати згоду на передачу даних.

3. Після авторизації одразу можна отримати послугу на порталі без необхідності особистих візитів до тієї чи іншої установи.

За 2020 рік у системі BankID Національного банку проведено 7,5 млн операцій ідентифікації. За 2019 рік було проведено близько 300 000 таких операцій, тобто їх кількість у 2020 році збільшилася у 25 разів.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит на особисті цілі в банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з усіма комісіями та супутніми витратами.

  • У липні стало відомо, що за перше півріччя 2020 року у системі BankID проведено понад 2 млн операцій ідентифікації.

  • У лютому 2021 року у Нацбанку повідомили, що українці дедалі частіше ідентифікуються через BankID.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі