Що таке мирова угода між боржником і кредитором та як її укласти: роз'яснення

07.04.2021, 11:27
Що таке мирова угода між боржником і кредитором та як її укласти: роз
Фото: pixabay.com

Мирова угода – це письмова домовленість, що укладається сторонами спору з метою його врегулювання на основі взаємних поступок

Боржник і кредитор можуть укласти мирову угоду навіть на етапі, коли вже є рішення суду та коли вже здійснюється виконавче провадження. Про це йдеться у роз'ясненні Міністерства юстиції.

"Уміння вирішувати конфлікти мирним шляхом є необхідною якістю для виходу зі складних ситуацій і досягнення позитивного результату у будь-якій сфері життя. Навіть на етапі, коли вже є рішення суду, конфлікту можна уникнути з користю для обох сторін", – йдеться у повідомленні.

Що таке мирова угода

Мирова угода – це письмова домовленість, що укладається сторонами спору з метою його врегулювання на основі взаємних поступок.

Вона стосується предмету спору, регламентує права і обов'язки сторін та не має порушувати права чи інтереси третіх осіб.

Дії сторін

Мирова угода, укладена між сторонами, подається в письмовій формі державному виконавцеві, який не пізніше триденного строку передає її для затвердження до суду, який видав виконавчий документ.

Питання затвердження мирової угоди у процесі виконання рішення вирішується судом протягом 10 днів з моменту надходження до суду відповідної заяви, про що видається ухвала.

Разом з тим, суд має право відмовити у затвердженні мирової угоди у процесі виконання рішення, якщо:

- умови мирової угоди суперечать закону чи порушують права чи інтереси інших осіб, або їх неможливо виконати;

- одну зі сторін мирової угоди представляє її законний представник, дії якого суперечать інтересам особи, яку він представляє.

Що таке заява про примирення

На відміну від норм цивільного та господарського процесуального законодавства, якими передбачено можливість укладення мирової угоди під час виконання судового рішення, адміністративне судочинство врегульовує питання вирішення спору заявою про примирення.

Заява про примирення сторін може бути викладена у формі єдиного документа, підписаного сторонами, або у формі окремих документів: заяви однієї сторони про умови примирення та письмової згоди іншої сторони з умовами примирення.

Така заява сторін подається в письмовій формі державному виконавцеві.

За результатами розгляду заяви (строк розгляду – 10 днів) суд може винести ухвалу про затвердження умов примирення сторін виконавчого провадження.

При цьому суд не затверджує умови примирення сторін виконавчого провадження або не приймає відмову стягувача від примусового виконання, якщо це суперечить закону або порушує права та інтереси третіх осіб.

Що ще важливо

Мирова угода чи заява про примирення набувають юридичної сили лише після їх затвердження судом.

Затвердження судом мирової угоди чи заяви є підставою для закінчення виконавчого провадження.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі