Що таке дивіденди та як вони виплачуються: роз'яснення

11.06.2021, 17:33
Що таке дивіденди та як вони виплачуються: роз
Фото: depositphotos.com

Дивіденди – це спосіб отримання власником компанії частини її прибутку

У Міністерстві фінансів роз'яснили українцям, що таке дивіденди та кому вони можуть виплачуватися. Про це йдеться на Facebook-сторінці відомства.

Що таке дивіденди

Відповідно до податкового законодавства, дивіденди – це платіж у грошовій формі, що здійснюється юридичною особою на користь власника корпоративних прав (тобто засновника такої юридичної особи) або власника інвестиційних сертифікатів чи інших цінних паперів.

Простіше кажучи, дивіденди – це спосіб отримання власником компанії частини її прибутку.

Власником компанії може бути як фізична, так і юридична особа. Тому дивіденди – це той дохід, який фізична чи юридична особа може отримати за результатами розподілу чистого прибутку підприємства.

Тобто це свого роду матеріальна винагорода за діяльність протягом певного часу роботи компанії, якщо вона впродовж цього часу отримала прибутки.

Хто такі акціонери

Саме співвласники компанії, тобто її акціонери, отримують дивіденди за результатами розподілу прибутку компанії.

Прибуток розподіляється між всіма акціонерами. Дивіденди виплачуються саме з чистого прибутку компанії (тобто прибутку, який залишається після сплати всіх податків).

Розмір дивідендів розраховується пропорційно кількості акцій, які належать тому чи іншому акціонеру. Що більше акцій є у співвласника компанії, то більше йому виплачується дивідендів.

Дивіденди можна отримувати як пасивний дохід від діяльності підприємства, так і активно працюючи над розвитком компанії.

Чи виплачують дивіденди ФОПи

Дивіденди можуть виплачувати лише юридичні особи. Тобто кошти "виводяться" з відокремленого бізнесу.

Законодавство чітко розмежовує власника і засновані ним підприємства.

У той же час фізичні особи-підприємці не відокремлюються від свого бізнесу. Тому заробленими коштами фізична особа-підприємець може розпоряджатись одразу, для цього їй не потрібно виплачувати дивіденди.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

  • У листопаді 2020 року у Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку розповіли, як шахраї пропонують українцям інвестувати в акції, а потім ошукують своїх жертв.

  • У грудні 2020 року акції Facebook, Tesla та Netflix були допущені до обігу в Україні.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі