Що робити, якщо не приймають монети. В НБУ дали рекомендації українцям

23.10.2020, 11:50
Що робити, якщо не приймають монети. В НБУ дали рекомендації українцям - Фото
Фото: НБУ

Золотисті одногривневі монети залишаються законним платіжним засобом

До Національного банку надходить все більше скарг від українців на відмови закладів торгівлі та послуг приймати ті чи інші монети, які не виводилися з обігу. Про це повідомляється на Facebook-сторінці НБУ.

Яких монет стосуються скарги

Такі скарги, зокрема, стосуються випадків відмови приймати золотисті одногривневі монети.

"Громадяни скаржилися на прикрі випадки, коли вони не змогли заплатити за товари чи послуги через те, що нібито Національний банк вилучив з обігу одногривневу золотисту монету. Національний банк відповідально заявляє – це не так! Усі золотисті 1-гривневі монети є законним засобом платежу", – підкреслюють в НБУ.

Такими монетами можна вільно розрахуватися на території України: у магазинах, банках, транспорті, закладах громадського харчування та побуту тощо.

"Їх зобов’язані приймати для розрахунків усюди та усі в нашій державі – продавці, касири, водії маршруток", – зазначається у повідомленні.

Крім того, залишаються дійсним платіжним засобом монети номіналом 10 та 50 копійок.

Цьогоріч Національний банк вилучив з обігу лише монети номіналом 25 копійок. Такі монети можна обміняти упродовж наступного року у відділеннях усіх банків. А потім упродовж ще двох років – у НБУ та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль, ПУМБ). Обмін має здійснюватися безкоштовно та без обмежень.

У разі відмови банків приймати для обміну монети 25 копійок (чи приймати як законний платіжний засіб монети інших номіналів, що знаходяться в обігу), громадяни можуть звертатися зі скаргами до Національного банку (зателефонувати на гарячу лінію НБУ можна за номером 0 800 505 240).

"Усі факти Національний банк ретельно перевірятиме та реагуватиме на них", – повідомляє регулятор.

Коли вивели з обігу монети номіналом 25 копійок

З 1 жовтня 2020 року почалося виведення з обігу монет номіналом 25 копійок та банкнот старих зразків до 2003 року. З цієї дати українці не можуть використовувати при розрахунках готівкою такі монети та банкноти, однак їх можна обміняти протягом найближчих трьох років.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит на особисті цілі в банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі